Історія парафії

Релігійна громада Преображення Господнього парафія Екзархату Української Греко-Католицької Церкви в м. Дніпродзержинську (Кам`янському) була заснована 1994 році. Першим ініціатором створення парафії був п. Ростислав Винар, який ще у 1993 році клопотався про призначення священика.

На початку березня 1994 року до м. Дніпродзержинська приїхав перший греко-католицький священик о. Петро Бурак з метою створення та організації парафії у нашому місті.

13 березня 1994 року у Сиропусну неділю була відправлена перша Служба Божа в приміщенні римо-католицького костелу Св. Миколая м. Дніпродзержинська, на якій були присутні троє греко-католиків.

Завдяки ревній праці о.Петра були створені парафії у містах: Дніпропетровськ, Кривий Ріг, а також у с. Балівка та інших населених пунктах.

Від цього часу регулярно відправляються Літургії в неділі і свята. Кількість парафіян збільшується до 50 осіб.

Першим випробуванням, яке виникло із створенням парафії було небажання Дніпропетровської Обласної Адміністрації її реєструвати. Релігійна громада була зареєстрована лише в 1997 році. Іншою проблемою було відсутність власного приміщення для відправлення богослужінь та інших заходів. Протягом 1999 рокупарафія була змушена 4 рази змінювати місця проведення богослужінь.

18-19серпня 1996 року парафію із візитацією  відвідав Єпископ Любомир Гузар - тодішній Екзарх Києво-Вижгородської Екзархії. На час візитації Владика зупинився в парафіяльному будинку, де багато приділив уваги духовним потребам парафіян.

1999 року на парафію було призначено нового пароха о. Пахомія Сидора ЧСВВ, який обслуговував також парафії у с. Балівці та м. Дніпропетровську, де він також і мешкав. Разом з о. Пахомієм приїхали брати-василіяни, які допомагали йому в священичій службі.

В 2001 році з нагоди приїзду Папи Римського Івана Павла ІІ на парафії було  зорганізовано поїздку до Києва.

В місяці грудні 2002 році парафію вперше з канонічною візитацією відвідав Владика Степан Меньок - Екзарх Донецько-Харківського Екзархату.

В травні 2003 адміністратором парафії було призначено  о. Ігоря Пагулича, який виконує даний уряд до тепер.2006 р. міською радою Дніпродзержинська було відведено земельну ділянку  під будівництво храму Преображення Господнього. Впродовж  2007 року був виготовлений проект храму і отриманий дозвіл на будівельні роботи. На початку 2008 року дану територію  обгородили, а також провели електричну напругу. Влітку 2008р. був викопаний котлован під фундамент храму.

12 квітня 2009 р.на Вербну Неділю  відбулося освячення новозбудованої каплиці Благовіщення Пресвятої Богородиці екзархом Донецько-Харківського Екзархату владикою Степаном (Меньок)   за участю адміністратора парафії о. Ігоря Пагулича та інших отців Екзархату...У парафії організована недільна християнська школа для дітей, де діти навчаються основ християнської віри та моралі.У парафії діє спільнота "Матері в молитві", які в особливий спосіб моляться за дітей. Священику у його пастирському служінні допомагають три катехити, які отримали вищу релігійну катехитичну освіту.

Протягом 2008-2015рр. завдяки пожертвам греко-католицьких парафій, католицьких організацій та зусиллям наших парафіян  було збудовано  цокольні приміщення та зведено споруду храму.

Завдяки Божій ласці та вашій допомозі впродовж 2016 р. були виконані будівельні роботи в цокольному приміщенні храму: шпаклювання і фарбування стін, встановлення опалення, покриття керамічною плиткою підлоги, спорудження туалету. Завдяки цьому тепер ми проводимо в цих приміщеннях катехитичні зустрічі з дітьми, молоддю та дорослими парафіянами. Тут відбувається недільна християнська школа для дітей. Тут ми проводимо зустрічі з переселенцями з окупованих територій Донбасу та жителями нашого міста, що є найбільш незахищеними верствами населення, аби надати їм моральну та гуманітарну допомогу.

Також в 2016 році ми змогли встановити вікна в храмі, а також завершили спорудження бетонного купола і перекриття храму. Надалі нагальною є потреба в проведенні покрівельних робіт, щоб захисти від руйнування цегляну споруду храму.

Майбутній розвиток парафії багато залежить від будівництва нового храму Преображення Господнього, де буде можливість не тільки молитися у своєму храмі, але також успішно проводити душпастирську діяльність.

Facebook Twitter