ФАЙЛОВИЙ АРХІВ

УВАГА!        ОСТАННЄ ОНОВЛЕННЯ: 15.07.2018р.Б.

Слава Ісусу Христу!

Любі, у Христі Ісусі, брати й сестри, повідомляємо вам новину про чергові зміни у нашому "ФА", а саме те, що з метою пришвидшення процесу відновлення всього "Файлового архіву", ми не будемо більше робити численні описи (REDME) до кожного файлу, який там міститься, оскільки "drive.google диск" має можливість попереднього перегляду основних форматів в On-Line, окрім: rar, zip, djvu, fb2, ico, exe... тощо, тож описи будуть надані тільки до них. 
 

 Отже пильнуйте за оновленнями!


З повагою до всіх вас,
адміністрація сайту.


ФАЙЛОВИЙ АРХІВ сайту:


AUDIOTEKA+БОГОСЛУЖЕННЯ (mp3)

(Збірка містить - 16 файлів (ОНОВЛЕНО:22.07.2016р. Б.))
ЗАВАНТАЖИТИ
з GoogleDysk (mp3)


ЛІТУРГІЧНІ ПІСНЕСПІВИ (mp3)
(Збірка містить -  12 файлів (ОНОВЛЕНО: 09.07.2016р. Б.))
ЗАВАНТАЖИТИ з GoogleDysk (mp3)


ДУХОВНІ ПІСНІ (mp3) 
(Збірка містить понад - 100 файлів+covers (ОНОВЛЕНО:19.09.2016р. Б.))
ЗАВАНТАЖИТИ
з GoogleDysk (Духовні пісні від братів ЧСВВ)
ЗАВАНТАЖИТИ з GoogleDysk (Духовні пісні від братів-Францисканців)
ЗАВАНТАЖИТИ з GoogleDysk  Пісні_серця_(Збірка-конкурсу-ПС_65-mp3) Українська збірка з 65-ти духовних пісень за різні роки щорічних конкурсів "Пісня серця" УГКЦ, у виконанні відомих християнських вокалістів, уприємнить слух та потішить серця найвибагливіших слухачів. То ж, слухайте і насолоджуйтесь!  (mp3,ukr,128-320kbps,zag-r_300Мb)


МОЛИТВИ-ХОДИ-АКАФІСТИ-МОЛЕБНІ (Основна підпапка)
АКАФІСТИ  (під-підпапка-1)
--
Акафіст_до_Пресвятої_Богородиці-Всецариці  Радуйся, Всецарице, що недуги наші благодаттю зціляєш!
(pdf+ocr,7st.,ukr,0,13Mb)
АКАФІСТ_свмуч_Кипріяну_(від злих духів, чар і вроків)  Радуйся, священномучениче Кипріяне, скорий помічниче і молитвенниче за душі наші! (djvu+ocr,20st.,ukr,0,28Mb)
Акафіст_всім_преп_Печерським   Радуйтеся, всі преподобні отці наші Печерські, всесвітні світила, великі і преславні чудотворці! (pdf+ocr,8st.,ukr,4,75Mb)
Акафіст_і_молитва_до_Св_муч_Варвари   Радуйся, Варваро, невісто Христова прекрасна!  (pdf+okr,9st.,ukr,0,37Mb)
Акафіст_свмуч_Миколаю_Чарнецькому   Радуйся, священномучениче Миколаю, Христовий подвижнику! (djvu+ocr,28st.,ukr,0,13Mb)
-----
ВЕРВИЦІ_(розарії,чотки)  (під-підпапка-2)
ОНОВЛЕНО: 23.06.2017р. Б.
ВЕРВИЦІ_(у_зображеннях) тексти і пояснення розважань різних вервиць у зображеннях, тобто у форматі: jpg
5_творів-мистецтва_(для_5-СТ-БВ) «П'ять творів мистецтва, які допоможуть розважати над таїнствами Вервиці». Є багато способів для розважання над таїнствами Вервиці, і кожен може спробувати ті, які особисто йому підходять. Декому важко зосередити свою увагу на певних роздумах, людина може часто відволікатись. Тому одним із способів для кращої концентрації є розглядати якесь зображення, що допоможе розрухати уяву і зосередитись на конкретному таїнстві з життя Ісуса Христа. Ми пропонуємо 5 зображень, які ти можеш використати для початку, щоб спробувати і собі роздумати над п'ятіркою Славних Таїнств Богородичної Вервиці...  (pdf+ocr,7st.+ilustr,ukr,4,3Mb)
Моліться-на-Вервиці-щодня_(+С_Хміляр,2005)  Владика Стефан Хміляр, Єпископ Торонта, 2005, ЧСВВ. «МОЛІТЬСЯ НА ВЕРВИЦІ ЩОДНЯ». Брошура для ПОЧАТКІВЦІВ: ЯК МОЛИТИСЯ НА ВЕРВИЦІ? 1. Починаємо на хрестику: В ім'я Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь. [3] Слава Тобі, Боже наш, слава Тобі! ЦАРЮ НЕБЕСНИЙ, утішителю... ТАЇНСТВА ВЕРВИЦІ у східному обряді, поділені на наступні дні: Радісні Таїнства - в понеділок і вівторок. Світлі Таїнства - в четвер. Страсні Таїнства - в середу і п'ятницю. Славні Таїнства - в суботу і неділю... (pdf+ocr,8st.+il,ukr,8,53Mb)

-----
ДЕВ'ЯТНИЦІ  (під-підпапка-3)
Дев’ятниця_до_Пресвятого_Серця_Господа_Ісуса  (Архібратство_Почесної_Варти)   (pdf+ocr,10st.,ukr,0,37Mb)
Дев'ятниця_до_Св_Юди_Тадея  Святий Тадею, щоби випросив у Бога навернення всіх заблуканих і невірних, просимо Тебе, вислухай нас! (pdf+ocr,1spec-st.,ukr,5,33Mb)
-----
ІНШІ-МОЛИТОВНІ-ЧИНИ  (під-підпапка-4)
Молебний-чин_Року-Милосердя 
Молитви_до-примирення-з-Богом
Молитовний_духовний_комплекс  (Архібратство_Почесної_Варти)
Путівник_Декади_місійності (укр+eng)
-----
МОЛЕБНІ  (під-підпапка-5)
Молебень_до_Пресвятої_Богородиці
Молебень_до_Свмуч_Миколая_Чарнецького
Молебень_до_Христа-Милосердного
Молебень_за_перемогу_КОЛИ-ВОРОГ-ЙДЕ-НА-НАС
-----
МОЛИТВИ  (під-підпапка-6)
МОЛИТВИ-за-УКРАЇНУ (Молитви "За перемогу", з требника Митрополита Петра Могили)
МОЛИТВИ_ЗА_НЕНАРОДЖЕНИХ_ДІТЕЙ
Молитва за навернення Росії
-----
ХРЕСНІ-ХОДИ  (під-підпапка-7)

SDM-2016_Хресна-дорога_(повний_текст)
Хресна_дорога_(сканована_брошура)
Хресна_дорога_за_український_народ
Хресна_дорога_свободи_і_відповідальності_(Майдан-2014)
-----
Щоденні_підказки_для_молитви  (під-підпапка-7)КОЛЯДКИ (mp3, PDF, Djvu) 
Збірка містить - 100 файлів+covers (ОНОВЛЕНО:  01.01.2017р. Б.)
Українська_100-ка_Колядок-та-Щедрівок_(2007) 
Унікальна збірка українських колядок та щедрівок (разом з різними віншуваннями) у виконанні відомих вокалістів, у чудовій якості озвучення, уприємнить та потішить слух найвибагливіших слухачів. То ж, слухайте і насолоджуйтесь! (mp3,ukr,256kbps,zag-r_704Мb)
Квартет-Сокальських_Коляди
Цей український альбом Квартету Сокальських містить різдвяні пісні далеко не одних лише українців. Ви зустрінете тут колядки Франції, Англії, Уельсу, Швеції, Австрії, США, Іспанії, Німеччини виконаними оригінальними мовами тих народів... (mp3,multi-leng.,256kbps,zag-r_62Мb)
Різдвяні_пісні 
(Перелік пісень див.у Redme) Збірка місить 20 різдвяних пісень, колядок, щедрівок ріних авторів та виконавців, зібраних разом з чисельних джерел у нетрях мережі. (mp3,ukr,128kbps,zag-r_62,9Мb)

AUDIO-відкритка_РІЗДВО_ГНІХ  zip-архів містить: Привітальну озвучену відкритку у вигляді .exe-файлу, яка відкривається з будь-якого місця комп'ютера чи флешки, одним дотиком лівої кнопки миші, а також містить опис та  мою привітальну відкритку у графічному форматі .jpg (Розмір zip-архіва: 14 Мб)


ТОРА
(або 5/5 - Закону (mp3))
(Збірка містить -  5 файлів-книг в mp3-форматі (
ОНОВЛЕНО: 01.10.2016р. Б.))
Читання Біблії українською мовою, в перекладі Івана Хоменка, читає І. Козлов:
01_Genesis_(Буття)_01.mp3                                          
05:11:08        71Mb
02_Exodus_(Вихід)_02.mp3                                          
04:05:21        56Mb
03_Leviticus_(Левіт)_03.mp3                                      
02:56:44        40Mb
04_Numbers_(Числа)_04.mp3                                     
04:13:24        57Mb
05_Deuteronomy_(Второзаконня)_05.mp3         
03:41:11        50Mb

Файли-книги склеяні з окремих треків-глав та конвертовані нами для зручного користування і зменшення розміру дистрибутиву, але без суттєвої втрати якості. Принаймні, "на вухо" їх майже не чути.НОВИЙ ЗАПОВІТ+ПСАЛТИР (mp3)
(Збірка містить -  34 файли (ОНОВЛЕНО: 17.07.2016р. Б.))

ЗАВАНТАЖИТИ з GoogleDysk (mp3)
МОЛИТОВНИЙ ПСАЛТИР ((pdf+ocr,214st.,532kb)+covers)
На  славу  і  честь Пресвятої,  Єдиносущної, Животворчої  і Нероздільної  Тройці  - Отця,  і  Сина,  і  Святого  Духа  видано  цей  Псалтир  з  благословення  Святійшого Патріарха Київського  і всієї Руси-України Філарета для богослужбового вжитку в парафіях Української Православної Церкви. Видання присвячується 2000-літтю Різдва Господа Бога Нашого Ісуса Христа.
--
AUDIO-БІБЛІЯ_Книга-Псалмів_(mp3)
Фахове озвучення чудового перекладу Святого Письма на українську мову, що стане духовною поживою для спраглих душ людей, які не мають можливості читати Слово Боже, а лише слухати Його, розуміти і виконувати.
Тут вам надається можливість безкоштовно завантажити Його собі в трьох різних варіаціях, тобто у текстовому форматі PDF, у аудіоформаті mp3 в zip-архіві (по треково, де кожний трек - один Псалом зі 150), а також в mp3 одним файлом:
ЗАВАНТАЖИТИ zip-архів_(в треках mp3)
ЗАВАНТАЖИТИ одним файлом_(в mp3)БІБЛІОТЕКА

Основна папка містить: - тематичні папки по літературних жанрах з 65 файлами+covers подробиці читайте в текстовому файлі під назвою REDME (ОНОВЛЕНО: 15.07.2018р. Б.)     БІБЛІОТЕКА
ДУХОВНА_КНИЖКОВА_ПОЛИЦЯ
(ОНОВЛЕНО: 15.07.2018р.Б.) (Основна папка)
--
КАТЕХИТИКА
(ОНОВЛЕНО: 22.06.2018р. Б.) (Основна підпапка):

КАТОЛИЦЬКИЙ_НАРОДНИЙ_КАТЕХИЗМ  Цей Катехизм призначений не лише для широких верств населення, але також може бути підручником для катехитів і проповідників. Матеріал для них друкується дрібним шрифтом...  (pdf+ocr,486st.,ukr,7,03Mb)
ККЦ_(укр) Катехизм Католицької Церкви. Київ, 22 квітня 2001 року.
«Закінчуючи цю Конституцію, якою я представляю Катехизм Католицької Церкви, я прошу Пресвяту Діву Марію, Матір Воплоченого Слова і Матір Церкви, щоб у цю епоху, коли Церква покликана до нового зусилля євангелізації, Вона своїм могутнім заступництвом підтримала катехитичну працю усієї Церкви на всіх рівнях. Нехай світло правдивої віри визволить людство від незнання і рабства гріха і приведе до єдиної справжньої свободи...», – Іван-Павло II.
Катехизм, або компендіум католицького вчення, представляє правильно, органічно й систематизовано основні положення Святого Письма, Традиції та Вчительського уряду Церкви. Разом з тим він звернений до сучасної людини і несе їй проміння Одкровення, щоб освітити проблеми сьогодення і протистояти викликам нашого часу, різноманітним і часто не знаним раніше... (pdf+ocr,444st.,ukr,2,44Mb)

------
БОГОСЛОВ'Я_(Основна_під-підпапка) (ОНОВЛЕНО: 24.10.2016р. Б.)
--
ДІДАХЕ_(Наука_Дванадцятьох_Апостолів)
з серіалу видань «Джерела християнського Сходу», в-ва "Свічадо", 2002. Цей документ, який походить з поапостольського періоду, належить до найдавніших пам'яток християнської літератури. Власне, це є збірка моральних, літургійних та церковно-правових настанов та вказівок щодо християнського життя для новонавернених християн. (PDF-ocr,48st.,ukr.,1.85Mb)
ПОТОЙБІЧЧЯ_(Ф_Горак) Коли  душа  розлучається  з  тілом,  людина  -  навіть якщо непритомна, чи смерть її захопила зненацька, чи уві сні - на якусь мить, що триває частку секунди, усвідомлює, що помирає. І хоч би була готова до смерті, хоч би чекала на смерть і  її не боялася, - в ту мить відчуває ні з чим незрівнянну загрозу. Відразу після смерті душа стає на Суд Святої Справедливості. Закінчилося, здавалось би невичерпне досі Боже Милосердя. Хто переступає межу життя, опиняється супроти Його Справедливості самотній та оголений, чекаючи вироку...  (pdf+ocr,56st.,ukr,0,85Mb)
УСЦ_Святі-Таїнства_(М_Димид,2008) Ця компіляція написана на основі праць різних авторів і є допоміжним матеріялом для студентів, богословів, пресвітерів та інших... (pdf+ocr,160st.,ukr,0,92Mb)
--
ЛІТУРГІКА: (Основна_під-підпапка)  (ОНОВЛЕНО: 28.09.2017р. Б.)
Пізнай-свій-обряд_(Юліан_Катрій) Видання третє, виправлене та доповнене. Львів — Монастир Свято-Іванівська Лавра Видавничий відділ «Свічадо» — 2004. Друкується за виданням: о. Юліян Катрій, ЧСВВ. Пізнай свій обряд. — Рим: Видавництво ОО. Василіян.
(PDF+ocr, 176st., ukr., 6.96Mb)
Як-поводитися-у-храмі_(Порадник-богомольця) Часто ми, християни, ставимо собі та одне одному безліч запитань, що стосуються наших богослужень, благочестивих практик тощо. Ми не завжди впевнені, чи слушно поводимося у храмі, чи у відповідний момент хрестимося. Не знаємо, скільки разів у рік слід сповідатися і чи гідно готуємося до цього таїнства. Сумніваємося, чи «правильно» споряджаємо великодній кошик, чи мусимо до святої вечері приготувати аж 12 страв... Дехто вже має сформовані переконання, які ґрунтуються на авторитеті старших осіб у наших родинах. Але чи завжди ми маємо рацію, чи не закрався, бува, до наших переконань якийсь забобон? (PDF+ocr,66st.,ukr.,1.31Mb)
«ПРЕСВЯТЕ-ТАЇНСТВО-ЄВХАРИСТІЇ»_(«СЛОВО»-№4(41)-2017)) «Хто їсть Тіло Моє і Кров Мою п'є, той у Мені перебуває, а Я - в ньому» (Ів.6,56). Що треба знати християнам? Що таке Свята Тайна Євхаристії? Хто, коли і для чого встановив Святу Тайну Євхаристії? Хто може служити Євхаристію і що для цього потрібно? Для чого нам потрібно приймати Святе Причастя? Які є умови гідного прийняття Святого Причастя? Як часто потрібно приймати Святе Причастя? Чи можна Причащатися кожного дня? Чи треба сповідатися перед кожним Святим Причастям? Як потрібно підготовлювати себе до прийняття Святого Причастя? Хто не може приймати Святе Причастя? Чи дозволено приймати Причастя малим дітям? Чи дозволено Причащатися жінкам у період місячного очищення?.. Відповіді на ці та інші питання Ви знайдете на сторінках "Вісника парафії Святих Рівноапостольних Кирила і Методія згромадження «ВОПЛОЧЕНОГО СЛОВА» або ж завантажте/перегляньте ці, три сторінки, відскановані з паперового видання, у форматі PDF... (pdf+ocr,3st.,ukr,3,3Mb)
--
ІСТОРІЯ_УКРАЇНСЬКОЇ_ЦЕРКВИ   (підпапка ЛІТУРГІКИ)
Історія-Церкви-в-Україні_(Ю_Федорів,1967) о. Юрій Федорів, «Історія Церкви в Україні». ...Євангельський закон, який учить вічних і незмінних правд, - це єдиний шлях до перетворення людини з хижака, себелюба, сам-собі-пана в людину, сповнену любові й пошани до ближнього, до свого народу та й до людства взагалі. Церква вчить людину послуху, дисципліни, організованості, підпорядкування власних інтересів загальним, дочасних - вічним, матеріальних - духовним... (pdf+ocr,360st.,ukr,36,7Mb)
Організаційна-Структура-УКЦ_(о_Ю_Федорів,1990) о. Д-р Юрій Федорів, «Організаційна Структура Української Церкви». В перших віках християнства в колишній Русі-Україні відчувається поважні прогалини і браки історичних даних. Нема там відомостей про організацію Церкви й  її  устрій. Тому є тільки фраґмертарна згадка  про Устав великого князя Володимира Святославича  і правничий кодекс «Руську Правду» Ярослава Мудрого та залишки слідів світлого розвою Української Церкви. Більше відомостей можна знайти  в XVI, XVII і XVIII століттях, хоч ті відомості невеселі. Вони інформують про занепад Церкви, про упадок манастирів, симонію і купування за гроші високих церковних урядів у польських королів, про недостатню освіту священиків, про панщину, на яку польські феодали гнали наших священиків та цілий ряд сумних фактів... (pdf+ocr,210st.,ukr.,3,9Mb) або (djvu+ocr,214st.,ukr.,3,2Mb)
УКЦ-і-ми_(Б_Лончина,1946) Богдан Лончина, «Українська Католицька Церква і ми». Християнська Церква взагалі - це та Божа установа, що її завданням зберігати Христову науку на землі по всі часи, навчати людей її законів, справувати св. Тайни та стояти на сторожі правд Христової Ідеї... І Українська Католицька Церква - це для нас отой твердий камінь, що на нім будуємо наш дім, ота незнищима цінність, отой оторож нашого життя, ота добра мати, яка навчає і, коли треба, то скартає, але готова все подати помічну руку кожному, хто її потребує. В нашій історії Церква пережила не одне горе, але все вийшла переможно з нього, то й тепер, у часі нового її переслідування, віримо, вона видержить... (pdf+ocr,15st.,ukr.,5,4Mb) або (djvu-ocr,15st.,ukr.,1,6Mb)
--
ДОВІДКОВА-ЛІТЕРАТУРА   (ОНОВЛЕНО: 19.09.2017р. Б.)
Що-таке_“свідки-Єгови”_(1958) ЩО ТАКЕ “СВІДКИ ЄГ0ВИ”? Др. Дж. Соммерфілд Вимбиш. «...Навіть ще в днях первісного християнства було помітне відступництво від правдивої науки та віри в Ісуса Христа. Про це свідчить особливо Лист Апостола Павла до Галатів. Однак, аж під кінець дев'ятнадцятого століття, а особливо в наші дні, демони стали проявляти свою діяльність через різні диявольські секти та єресі. На першому місці серед таких єресей стоїть секта так званих “СВІДКІВ ЄГОВИ”...»... (pdf+ocr,17(32)st.,ukr,2,64Mb)
Біблійна_мудрість_(Афоризми,укр,eng,2002) Науково-навчальний посібник. «Біблійна мудрість у латинських афоризмах українською та англійською мовами». Рекомендовано Міністерством освіти і науки України як науково-навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів. Книга містить у собі понад 1300 латинських афоризмів давніх римлян і вперше перекладених українською мовою латиномовних висловів доби Середньовіччя (V-XIV ст.), Відродження (XV-XVI ст.) та Просвітництва (XVII-XVIII ст.). Вони подані в алфавітному порядку латинської мови. Поряд наводиться така ж кількість відповідних біблійних цитат українською та англійською мовами... (pdf+ocr,407st.,ukr.,30Mb) або (djvu+ocr,407st.,ukr,lt,eng,25Mb)
Сучасний_словник-з-етики_(М_Тофтул) Словник містить визначення більше чотирьохсот термінів, в яких з'ясовується: зміст основних понять теорії та історії моралі; вклад відомих теоретиків моралі в розвиток етики, зокрема й українських; біля ста термінів і висловів на давньогрецькій, латинській та інших іноземних мовах; даються приклади влучних афоризмів, що стосуються відповідних моральних проблем... (PDF+ocr,416st.,ukr,11,1Мb)
«Душпастир-катехит-порадник»_(п4/58_СЄ-КГВА-УГКЦ,Львів,2012) ...«Ідіть, отже, і зробіть учнями всі народи, христячи їх в ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа; навчаючи їх берегти все, що я вам заповідав. Отож я з вами по всі дні аж до кінця віку» (Мт.28,18–20). З цих слів випливає і наше спільне завдання навчати люд Божий християнської науки через катехитичне проповідування Слова Божого і... пам’ятаймо слова слуги Божого Митрополита Андрея (Шептицького), якими він у 1905 році звернувся у своєму посланні до духовенства: «Священик, котрий би і ревно в церкві працював, старався б про прикрашення церкви, про Відправу, про економічне піднесення народу, а занедбував катехизацію і школу, наразився би на то, що в короткім часі по нім з його праці нічого не лишиться»... (pdf+ocr,52(104)st.,ukr,0,53Mb)
«СИМВОЛ-ВІРИ»__(Посібник для катехита,9кл.,Львів,2001) Видання має на меті допомогти молоді глибше усвідомити зміст нашої святої віри. Призначене для вивчення Символа Віри у Катехитичних школах згідно із Програмою погодженою з усіма єпархіями УГКЦ в Україні.  (pdf+ocr,81(80)st.,ukr,21,4Mb)
«ТХСД»-(12-13р)_(Програма статевого виховання (12-13 років),2005) У посібнику «Тіло - храм Святого Духа» висвітлено інформацію про людину, сім'ю, стосунки у родині, дозрівання, дозвілля, вміння робити правильний вибір; представлено вчення Церкви про зачаття та внутрішньоутробний розвиток дитини, відповідальність; пояснено що статевістъ - це дар Божий людині, як і її життя, а подружжя - святе Таїнство. Беручи участь у заняттях, учні пізнають і зрозуміють значення статевості, навчаться бути толерантними, вирозумілими, відповідальними та давати моральну оцінку власним вчинкам, виходячи з християнського вчення... (pdf+ocr,100st.+ilustr.,ukr,27,9Mb)
«ТХСД»-(14-16р)_(Програма статевого виховання (14-16 років),2005)  Посібник «Тіло - храм Святого Духа» - це допомога вчителеві у формуванні в підлітку зрілої й відповідальної особистості, у відкритті йому справжньої сутності його статевості, а також сутності дружби, любові, батьківства й материнства, у вихованні розуміння ролі статевості в сім'ї й необхідності зберігання дошлюбної чистоти. Даючи підліткам потрібну інформацію, застерігаємо їх від багатьох небезпечних ситуацій й готуємо до повноцінного дорослого життя... (pdf+ocr,160st.+ilustr.,ukr,27,4Mb)
«Христос - Хліб Життя»_(Катехизм для І-ої Св. Сповіді,2010)  Катехизм для підготовки до Першої Святої Сповіді, укладений відповідно до програми, прийнятої Патріаршою Катехитичною Комісією УГКЦ. Для катехитів, учнів та їхніх батьків, а також для всіх, хто проводить катехизацію дітей до Першої Святої Сповіді.... (pdf+ocr,65st.+ilustr.,ukr,11,4Mb)
-----
 ТВОРИ_св_Отців_УКЦ    (ОНОВЛЕНО: 01.03.2017р. Б.)
ТВОРИ_митрополита_Андрея_Шептицького:
Opera_(аскетично-моральні-твори,1978) Митрополит Андрей Шептицький Шептицький. ТВОРИ - OPERA. "В часі перебування в Підлютім в місяці вересні ц.р. писав я послання про молитву. Предмет у праці дійшов до таких розмірів, що я рішився річ видати в осібній книжочці «Про молитву». Останні її розділи про Божу мудрість видаю на вступі — в тій гадці, що вони більше надаються на вступ цілої праці «Про молитву». Цілу мою працю посвячую Всч. Духовенству Єпархії, моїм у душпастирській праці помічникам, з проханням, у своїх проповідях передати дорогому нашому народові предмет тих моїх роздумувань."...  (djvu+ocr,517st.,ukr,10Mb)
Opera_(аскетично-моральні-твори,1983) Митрополит Андрей Шептицький. ТВОРИ - OPERA. "...Аж дивно стає, коли перечитувати деякі його писання писані тому пів сторіччя і більше, і бачити, які вони живі, свіжі, актуальні сьогодні для священиків-душпастирів, молоді, наших діячів, хворих, робітників, інтелігенції. В тім і сила слів і поучень Митрополита Андрея. Деякі з них навіть випереджують його часи і далекозоро бачать хід Церкви у її апостольській-пасторальній праці. До таких справ належать його думки про єдність Церкви і наше відношення до наших братів в Христі, з якими ми не є при спільній Христовій трапезі, що звемо сьогодні екуменічним рухом...", - Патріарх Йосиф Сліпий...  (djvu+ocr,560st.,ukr,9Mb)
Канадийським-Русинам_(1911) Митрополит Андрей Шептицький. Канадийським Русинам. "Нігде на сьвіті не находять ся Русини в більшім небезпеченьстві о вічне спасенє, як в Канаді, бо і нігде на сьвіті нема так завзятих і могучих противників нашої віри. Конечно напосіли ся на те, щоб наш нарід від Церкви відорвати і сотки тисячів долярів дають на сю ціль. Певно не з християньскої любови, не з ревности о спасене душ. Іде їм лиш о те, щоби Русинів запрячи до своєї ціли, а тою ціллю є знищенє нашої сьвятої віри і нашої сьвятої Церкви." («Віра загрожена»)...  (pdf+ocr,49(94)st.,ukr,10Mb) або (djvu-ocr,49(94)st.,ukr,0,94Mb)
А_Шептицький_(Артикули-беатифікації) АРТИКУЛИ - понижче списані викладає й передає ОТЕЦЬ МИХАЙЛО ГРИНЧИШИН, Ч. Н. І. законно поставлений Постулятор у вищезгаданій справі, на те, щоби повчити свідків відносно поширення поголосок про святість життя, про чесноти і взагалі про чуда за заступництвом Слуги Божого АНДРЕЯ Шептицького...   (djvu+ocr,73st.,ukr,2,3Mb)
Великий-Василіянин_(М_Островерха,1960) Михайло Островерха. Великий Василіянин слуга Божий Митрополит Андрей Шептицький ЧСВВ. "...ясним променем для нас стають передсмертні пророчі слова Слуги Божого Андрея уранці 1 листопаду 1944 року. Він розмовляє з приявними біля нього про справи Церкви. І тоді Слуга Божий Андрей передсказує, що прийде до повного знищення католицької Церкви в Україні, додавши, що в будучому українська католицька Церква відродиться і пошириться у повному розквіті по цілому Сході!.."  (pdf+ocr,49st.,ukr,5,6Mb)
«Як-будувати-Рідну-Хату»_(М-т_Андрей,1941) Пастирське послання Митрополита Андрея Андрей Шептицького. Документ ,,Як будувати Рідну Хату” подає вказівки як вийти із важкого становища, як морально оздоровити жителів України. Потрібно, щоб загал українського народу, провідники, священики і все громадянство запізналися із змістом натхненного поучення Митрополита Андрея. Можна знайти там розв`язки й ліки на різні проблеми й труднощі, що їх на даний момент має Україна. Отож, видаємо у формі окремої брощури цей корисний твір, щоб був він для всіх доступним та щоб весь народ міг з нього користати.  (pdf+ocr,24/47st.,ukr.,4,17Mb)
--
ТВОРИ_патріарха_Йосипа_Сліпого:
Берестейська_Унія_(1956) Здається, що рідко котра історична подія знайшла таке різнородне висвітлення і такий протирічивий підхід, як Берестейська Унія. Українські, російські, польські, німецькі, французькі і інші історики підходять до неї з різного становища, і прихильно, і неприхильно її розцінюють. Найкритичніша оцінка, це прозвання Унії інтриґою... Що ця калькуляція скінчилася банкротством, потвердила історія. Навпаки, Унія, не тільки не була оруддям денаціоналізації, але стала заборолом національної свідомості в народі і остоєю проти знищення українського народу, яке загрожувало саме з боку польського народу... (pdf+ocr+ilustr.,92st.,ukr,13Mb)
Віра-і-наука_(1935)  ... Церкві належить до певної міри справляти хиби науки, очевидно завжди в оптиці Об'явлення. Христос говорив, що життя святе, звідси Церква боронить принцип святости життя і справляє деякі погляди, наприклад, біологів, які твердять, що аборт чи евтаназія, оправдані і не вважають їх за вбивство... Патріярх Йосиф Сліпий старався вичерпно показати й доказати, що віра не перечить науці; що існує однозгідність віри з наукою; що Церква завжди сприяла розвою нових наук і под. Одним словом, Церква завжди старалась певними поучальними напрямними спрямувати здобутки науки в користь людського роду, а не навпаки... (pdf+ocr+ilustr.,49st.,ukr,4,5Mb)
Й_Сліпий_(1892-1984)_Слідами-Христа_(1985)  Йосиф Кардинал Сліпий (1892-1984): Слідами Христа. Це окреме число є присвячене пам`яті Глави і Отця Української Церкви Йосифа Кардинала Сліпого, який помер на вигнанню в Римі 7 вересня 1984 року. В останніх 21 літах я мав честь бути його помічником, співбратом - фронтовиком і приятелем. Йому на похвалу я бажаю поділитись з Вами деякими думками-почуваннями, які горіли в моїй душі в часі поминальної Літургії, коли я прощався з ним.... (pdf+ocr+ilustr.,16st.,ukr,10,5Mb)
Історія-ВЦ-на-Україні_(Том-1) Сліпий Й., митр. Історія вселенської Церкви на Україні. Том І : Від апостольських часів до князювання св. княгині Ольги (І-Х століття). В цьому томі поміщена вступна частина п. н. «Погляд на догматичні та історичні основи греко-католицької Церкви в Україні» і перша частина праці «Історія Вселенської Церкви на Україні», п. н. «Від апостольських часів до князювання св. княгині Ольги (І-Х стт.)». Цю першу частину праці митрополит Йосиф Сліпий почав писати в другій половині 1954 року на засланні в Маклаково, над рікою Єнісеєм, і закінчив мабуть в 1956 році, бо вступне Слово до другого тому написав Автор в Квітну неділю 1956 року...  (pdf+ocr,277st.,ukr,37Mb)
Історія-ВЦ-на-Україні_(Том-2) Історія вселенської Церкви на Україні. Том 2 : Друга золота доба: від загального введення християнства св. Володимиром до викликання церковного роздору за князя Володимира Мономаха (988-1125р.). Блаженніший Йосиф не був професійний історик, історіограф. Його поле студії і наукової праці була догматична богословія. Історією він цікавився радше для пасторальних і виховних цілей, а з богословського боку історіографію інших авторів вживав у еклезіології, тобто догматиці про Церкву, в чому історія Церкви - вселенської і нашої української - є великого значення для богослова і мирянина... (pdf+ocr,345st.,ukr,47Mb)
Історія-ВЦ-на-Україні_(Том-3) Історія вселенської Церкви на Україні. Том 3 : Від впровадження царгородського роздору на Україні до введення Флорентійської Унії (1125-1439). Ця праця зладжена на основі історіографічних творів, головно російських авторів, авторитетного наукового стажу, з усіма методами наукової праці, але Блаженніший, на основі власної наукової ерудиції, справляє не одну їхню думку, опінію, напрямок, їхні інтерпретації чи їхні тенденційні думки, і це є його науковий вклад до поставленої теми свого твору. Але більше ще від цього: він держиться теми і цілі, які йому поставили його тюремщики, яким, власне, ішлось про те, щоб пізнати нашу Церкву і її історичне становище враз з догматичним вченням про Церкву, якою вона є - православною, чи латинською, чи зрадником православія, чи якимсь штучним гібридом, як треба дивитись на неї в контексті ії конфлікту з російською православною Церквою, якою вона є у відношенні до українського народу... (pdf+ocr+ilustr.,291st.,ukr,35Mb)
Історія-ВЦ-на-Україні_(Том-4) Історія вселенської Церкви на Україні. Том 4 : Від Флорентійської до Берестейської Унії (1439-1596). Впродовж другого періоду ув'язнення, слідства і процесу (1958-1959) Блаженніший Йосиф кілька разів оповідав своїм слідчим про ініціятиву написання «Історії Вселенської Церкви на Україні»... «Після 8 літ ляґерів - писав митрополит Йосиф - впродовж яких примінювано до мене найжорстокіше поведення, як до каторжника, так що я переніс на собі всі жахливі тортури тюрми і ляґерів, починаючи від арешту, брутальної грубої поведінки, до голоду, холоду і ламання костей. За вісім літ мене ограблено дощенту і то при помочі конвоя, та обвезено через Харків і Москву по Сибірських лаґерях до Свердловська, Вятки, Печори, Інти, і інших місцевостей. Вкінці привезено мене до Мордовії до Темняківських лаґерів, де я перемучився до 1955р. Тоді умер Сталін і я скінчив 8 літ каторги...»... (pdf+ocr+ilustr.,531st.,ukr,65Mb)
Філософічні-нариси_(1974) Філософічні нариси. На наступній сторінці Читач прочитає «Переднє Слово» самого Автора. Писав він його в 1974 році, коли і плянувалось видати цей «Нарис». В ньому подано — короткими словами — історія видання цього твору. Сам Блаженніший написав цей твір ще у Львові і його рукопис можливо там зберігається. В Римі відтворив те, що зберегла пам’ять та з допомогою того, що було доступне в інших і власних матеріялах. Думав ще далі доповнювати й усучаснювати. Не довелось. Майбутнє видання можна буде доповнювати. Ідеться, щоб видати його так, як залишив його сам Автор. Твір видаємо тепер, щоб змогли скористати з нього студенти християнської філософії і богословії, головно в Україні... (djvu+ocr+ilustr.,208st.,ukr,9,51Mb)
Твори_Кир-Йосифа-Сліпого_(1971)  Твори Кир Йосифа верховного Архиєпископа і Кардинала т. 5. ...Обі доповіді (статті), зреферовані Автором, цінні тим, що в них дуже виразно представлено вчення католицьких богословів, а водночас так же само обєктивно, без зайвої полеміки, подано відносні погляди православних богословів, від найбільше непримиренних аж до більше поміркованих. Доповіді, це свого роду  конфронтація католицької — з одного боку, і православної школи — з другого боку. Це  ясне  визначення  становищ,  які можуть служити вихідною точкою для богословського діялогу...  (pdf+ocr+ilustr.,411st.,ukr,eng,10Mb)
ЗАПОВІТ_ПАТРІЯРХА_ЙОСИФА_(Сліпого)  ,,ЙОСИФ, ПАТРІЯРХ КИЄВО-ГАЛИЦЬКИЙ І  ВСІЄЇ РУСИ, Моїм Духовним Дітям, Владикам, Священикам, Монахам  і Монахиням і  всім Вірним Української Католицької Церкви, МИР У ГОСПОДІ Й АРХІЄРЕЙСЬКЕ БЛАГОСЛОВЕННЯ!...
...Батьки, християнська родина – це основа здорового суспільства, народу, нації. Це запорука їх росту і сили! І тому заповідаю вам: збережіть, а де її розхитано, оновіть  в  Українському  народі  справжню  християнську  родину,  як  незгасне вогнище життя і здоров’я Церкви та Народу!...”...  (pdf+ocr,18st.,ukr.,0,21Mb)
--
ТВОРИ_кардинала_Мирослава-Івана_Любачівського
Чи-справді-було-хрищиння-Росії-988-року_(М_Любачівський,1986) Українська національно-патріотична ідея є нерозривно з'єднана у визвольній боротьбі української нації з ідеєю християнства, яке дає нездоланну силу тій боротьбі. Бог і Україна - це дороговказ на життєвому шляху українця. Перед нами найсвітліша подія в історії України - Тисячоліття офіційного Хрищення України, яку москалі нам хочуть загарбати. Але правда переможе! Допоможе нам Усемилостивий Усемогучий Господь і ця найвеличніша дата в історичному бутті української нації стане переломовою в наших теперішніх змаганнях за перемогу правди Христа на українській землі, за відновлення Української Самостійної Соборної Держави, побудованої на християнських засадах... (pdf+ocr,82st.,ukr,9,2Mb)
--
ТВОРИ_єпископа_Андрія_Сапеляка
УКЦ-на-ІІ-ВС_(А_Сапеляк,1967) Преосвященний Андрій Сапеляк. «Українська Церква на ІІ Ватиканському Соборі». Кир  Андрій,  учасник  і  соборовий Отець,  представляє  нам  в  синтезі оригінальним  і  доступним  способом історичний  генезис  Собору  в  усіх його  важливіших  етапах,  зафіксовуючи  в  нашій  пам'яті ті  незабутні, величаві, історичні події, а головно висвітлює українському читачеві обширну діяльність та активну участь  нашої  Ієрархії  у  персдсоборових і  соборових  працях. Книжка  буде  інтересною  та  корисною  для  науковців  нашої Церкви, для  духовенства,  а  особливо  для українського  суспільства.  Численні фотознімки  прикрашують  та  творять ціннішим  твір... (pdf+ocr,343st.,ukr,5,5Mb)
--
ТВОРИ_єпископа_Софрона_Мудрого
Проповідництво-і-катехитика_(С_Мудрий,1993) Проповідництво і катехитика (конспект лекцій о. д-ра Софрона Мудрого). Лекції і  вправи проповідництва, або інакше гомілетика - дуже важливий і  необхідний для священицької формації курс. Колись це був  обов'язковий  курс  філософської  чи  теологічної підготовки священика. Сьогодні його занедбано,  хоч більше,  ніж  колись,  вимагається від священика мистецтва бесідництва й доброї проповіді. Деякі  гадають ніби  воно приходить само від  себе,  що це - діло Святого Духа, що для цього вистачає загального знання богослов'я чи Св.  Письма. Так, це все потрібне, але зовсім  не вистачає,  щоб пізнати мистецтво проповідництва, знати засади проповідника Христової Благовісті... (pdf+ocr,171st.,ukr,7,09Mb)
--
Служити-ув’язненим_(о_К_Пантелей,ПД_УГКЦ) За заг. ред. о. Костянтина Пантелея. «Служити ув’язненим: фахові орієнтири для душпастирства у пенiтенцiарних закладах».  Священик та його помічники, що проповідують Христове Євангеліє і виконують душпастирську службу у в’язниці, відіграють надзвичайно важливу роль в житті засуджених. Їхнє служіння серед в’язнів стає знаком присутності невидимого Бога, знаком Його любові та прощення. Служінню християн у в’язниці стільки ж років, скільки й самій Церкві. Сьогодні воно є великою нагодою для наближення Церков у спільному свідченні Христа. Ця книга є спробою відповісти на те, яка суть християнського покликання до опіки в’язнями. Фахові орієнтири для душпастирства у пенiтенцiарних закладах будуть корисними семінаристам, священикам та волонтерам цього прекрасного служіння. (pdf+ocr,233st.,ukr,10Mb)
-----
Чернечі-Чини_та_Згромадження (ОНОВЛЕНО: 01.03.2017р. Б.) Збірка, згодом, матиме кілька підпапок:   Служебниці_(СПНДМ)
Історія_СС-Служебниць_1892-1967_(о_А_Великий,1968) о. Атанасій Великий. «Історія Сестер Служебниць 1892-1967». Пізнання свого минулого - це природне прагнення одиниці й громади: біографія й історія. Коли ж мова про чернечу духовну громаду-інституцію, то здійснення цього прагнення стає апостолятом, показуючи Божі шляхи, прокладені на людських дорогах... В західних областях Української Землі в році 1892 зродилась і втілилась в конкретне життя української людини нова чернича ідея серед українського народу: Ідея здійснювання євангельських рад на послугах людині, яку історія записала під іменням: Згромадження Сестер Служебниць Пресвятої Непорочної Діви Марії (СПНДМ)... (pdf+ocr,784st.,ukr,67Mb)
Йосафата-перша-Сестра_СНДМ_(Д_Славута,1985) «Нарис життя і чеснот Сестри Йосафати (Михайлини Гордашевської), першої Служебниці Непорочної Діви Марії». Йосафата була й далі залишилася зразковою жінкою для всіх часів. Її  життя було сплетене з молитви і служіння - любов Бога й любов ближнього, особливо терплячих і духовно занедбаних. Її  дух любови й посвяти живе, як неоцінена спадщина, яка заохочує й підбадьорює кожну Сестру в Згромадженні. Під цю пору приблизно тисяча Сестер Служебниць трудяться в навчальнім, медичнім і соціяльнім апостольстві за традицією Йосафати Гордашевської, кличем якої було: "Служити своєму народові там, де є найбільша потреба"... (pdf+ocr,85st.,ukr.,23,8Mb) або (djvu+ocr,89st.,ukr.,2,62Mb)
--
Салезіяни_хто-вони_(СДБ,1992)  3аснoвником  3гpомaдження  оo.  Сaлезiян  був скpомний  священик  о. Іван Боско,  який  нaрoдився  у  l815 poцi, а помер  y  1888 pоцi. Biн  посвятив цiле своє  життя вихoвaнню  молодi,  передусім  бiдної,  та опyщеної.  Своє дiло  poзпoчaв  о.  Івaн  Бoско  y  містi  Tоріно в  Iталii  сеpед  iтaлiйськoї молодi.  Biдтак  вонo  скоpо poзpoслoсь пo  кpaїнaх 3aхiднoї  Євpопи та  пo усіх кoнтинентах...  (pdf+ocr,21st.,ukr,1,34Mb)
Отець_Боско-Приятель_молоді_(Пер_о_Лев_Гайдуківський,СДБ) Святий Іван Боско (1815-1888), знаменитий італійський педагог та основоположник Салезіянського згромадження, метою членів-монахів якого є піклуватися про найбільш потребуючу молодь, чудесним сновидінням в дев'ять років пізнав яким кроком простувати йому в житті. Нелегкий був його життєвий шлях, бо нанизаний різними труднощами з боку його найближчих друзів та найзапекліших ворогів. З допомогою Божого Провидіння та Пресвятої Богородиці, до якої він звертався завжди, як до Марії Помічниці Християн, вдалось йому повністю зреалізувати дивовижний від Бога сон. Сьогодні світ величає його, як «апостола та учителя молоді»...  (pdf+ocr,87st.,ukr,3,71Mb)
ВАСИЛІЯНИ - ЧСВВ (Чин Святого Василія Великого)
«Записки_ЧСВВ»_(І_Патрило,1975)  ІСИДОР І.  ПАТРИЛО, ЧСВВ. "ДЖЕРЕЛА І  БІБЛІОГРАФІЯ ІСТОРІЇ УКРАІНСЬКОЇ ЦЕРКВИ". В сучасних обставинах історики Української Церкви, в Україні і поза нею, мають не малі труднощі користуватись, а то навіть бачити те, що було досі оприлюднено з історичних джерел та написано про минуле Укр. Церкви. Тому ми вважали корисним подати загальний огляд Джерел і Бібліографії історії нашої Церкви та мірою нашої спромоги та людської обмежености, зробити доступним принаймні загальний вгляд у цю скарбницю, подаючи його в цьому виданні, як інструмент праці сучасним історикам. Проживаючи в Римі, нам здавалось, що маємо до того далеко більші можливості, як інші історично-церковні письменники, розсіяні в світі, як теж навіть і в Батьківщині... (pdf+ocr,382st.,ukr,13Mb)
-----
Богослужебні_книги    (ОНОВЛЕНО: 19.01.2017р. Б.) Збірка містить три підпапки:
МОЛИТОВНИКИ: містить 13 файлів + covers + REDME  (ОНОВЛЕНО: 14.08.2016р. Б.)
Молитовник_воїна_«МОЛИСЬ і СЛУЖИ!»
Молитовник_Благослови,Господи
Молитовник_Прийдіте,поклонімся
Молитовник_В-Ім'я-Господнє_(РКЦвУ)
Молитовник_Живої-Вервиці
Молитовник_о_Андія-Геращенко ((у церковно-слов'янському та українському текстах (в-ня: 1917р.Б.)
Молитовник_до_Пресвятої_Трійці
Православний_молитовник_(УАПЦ_USA)
Божественна_Літургія_(м-к_з_нотами)  Молитовник з нотами для церковного хору та активної участі вірних у Богослуженні...  (pdf-ocr,55st.,ukr,2.90Mb)
Молитовник_«Матері-в-молитві»_(2003)  "Годі тобі вже ридати та голосити,
хай очі твої сліз не проливають. Є бо нагорода за біль твій, - слово Господнє, - вони повернуться з ворожої країни. Є ще надія для потомства твого, - слово Господнє, - діти твої повернуться у свої границі." (Єр.31,16-17).  (pdf+ocr,33st.,ukr,2.92Mb)
Молитовник_«Вислухай-мене,Господи» (Ук_о_Дмитро_Височанський,ЧСВВ) "Нехай піднесеться молитва моя, Мов кадило перед Тобою; підношення рук моїх, як жертва вечірня. Вислухай мене, Господи." (Пс. 140). Присвячуємо цей молитовник Українській Християнській Родині Третього Тисячоліття Християнства. Малий молитовник містить: ЩОДЕННІ МОЛИТВИ + основні КАТЕХИЗМОВІ ПРАВДИ...  (pdf+ocr,13st.,ukr,0.56Mb)
Молитовник_Благослови,душе моя,Господа_(Уп.о.П.Кобаль) «Молітъся без перерви. За все дякуйте: така бо воля Божа щодо вас - у Христі Ісусі» (1Сол.5,17-18) Молитовник містить: Схему молитви на вервиці; Приготування до сповіді; Щоденні молитви; Ранішні молитви; Молитви на кожен день; Вечірні молитви; Молитва на вервиці; Молитва проти спокус; Молитва на відігнання особистого ворога; Молитвана відігнання особистого ворога мого ближнього; Молитва на захист; Охоронна молитва священномученика Кипріяна; Повчання тощо... (pdf+ocr,66st.,ukr,8,94Mb)
Молитовник_дитини_(худ_Х_Рейнарович) Молитовник «БОГ ЗАВЖДИ ЗІ МНОЮ» містить: Щоденні молитви; Молитви на різні потреби; Катехизмові правди; Сповідь і Євхаристія; Святе таїнство Покаяння; Приготування до сповіді; Пресвята Євхаристія; Богослужіння; Божественна Літургія св. Йоана Золотоустого (з коротким коментарем); Воскресні тропарі і кондаки; Молебень до Христа Спасителя; Молебень до Пресвятої Богоматері; Акафіст до Господа нашого Ісуса Христа; Акафіст до Богородиці; Літургійний рік; Церковні празники і пости; Дата Великодня (на 2007-2025 роки); Пісні; Молитва за народ;  Колядки; Великопосні пісні; Воскресні пісні; Пісні до Бога Отця; Пісні до Ісуса Христа; Пісні до Святого Духа; Богородичні пісні; Пісня до бл. Йосафати; Пісні до св. Миколая; Біблійна тематика; Пісні про спільноту; Пісні для дітей тощо... (pdf+ocr,127st.,ukr,2,26Mb)
--
СВЯТЕ_ПИСЬМО:   (ОНОВЛЕНО: 19.01.2017р. Б.)
Святе Письмо (збірка українських перекладів)
(Святе Письмо, Біблія, Святі книги Старого і Нового Заповітів, переклалених на українську мову)
СВЯТЕ_ПИСЬМО_(Біблія) Цей переклад на українську мову є одним з найбільш вдалих серед безлічі інших, Його, інколи, називають "римським виданням Біблії", оскільки завершення і затвердження перекладу на рідненьку мову припало на час ІІ Вселенського Ватиканського Собору, шо відбувався в Римі. Сторінки Святого Письма якісно відскановані і містять текстовий OCR-шар, що дуже зручно для копіювання необхідних рядків або ж цитат. В кінці Книги містяться "Показники", тобто додаткова інформація для тих, хто буде фахово вивчати, за Його допомогою, СЛОВО БОЖОЇ ІСТИНИ... (djvu+ocr,1436st.,ukr,34,8Mb)
Острозька_Біблія_(єрмн_Р_Турконяка,2006) В  цьому  томі  подано  повністю  текст  Острозької  Біблії  з 1581  р.б  з українським перекладом, включно з усіма передмовами. Читачеві подаємо оригінал Острозької Біблії та його український переклад.  Сподіваємося, що це видання хоч в дечому спричиниться до духовного оновлення на землях України і в поселеннях... (PDF+ocr,1954st.,ukr,37.5Mb)
Багатомовна_Біблія_(укр) Архів містить інсталятор програми ехе та Мовні модулі
Біблія_o_ Івана Хомека_(укр)
Українська_Біблія_у_help-форматі_(chm)
Біблія_у_віршах_укр_мовою
Біблія_(пер_п-ха_Філарета_УПЦ-КП,2004) Книги Священного Писання Старого та Нового Завіту в українському перекладі, з Синодального перекладу Російського біблійного товариства. Москва, 2002... (PDF-ocr,1403st.,ukr,10.4Mb)
Ілюстрована-Біблія-для-молодих_(Й_Краузе,1989) Ця біблія бажає пробудити зацікавлення молодих людей на запитання про віру, і промостити їм шлях до читання цілої Біблії, яка є нині, а буде й в майбутньому, підставою християнського життя... (PDF+ocr,520st.,ukr,329Mb)
Біблія_(І_Огієнка,1988) БІБЛІЯ. Автор перекладу: Іван Огієнко. ЮВІЛЕЙНЕ ВИДАННЯ 988-1988 з нагоди ТИСЯЧОЛІТТЯ ХРИСТИЯНСТВА В УКРАЇНІ. (djvu+ocr,1532(1523)st.,ukr,40Mb)
Апостол_(1991) АПОСТОЛ. ДІЯННЯ  АПОСТОЛІВ. ПОСЛАННЯ  АПОСТОЛІВ. (Служби і читання Апостола, на щодень, протягом Літургійного року) На  славу і хвалу Всемогучого Бога, в  Тройці Єдиного, Пресвятої Богородиці і всіх Святих, за благословенням Блаженнішого Мирослава Івана Кардинала Любачівського, Отця і Глави Української Католицької Церкви, видається книга ця Діянь і Послань  святих Апостолів У Вічному Місті Римі Р. Б. 1991... (pdf+ocr,714st.,ukr,17,6Mb)
Святе-Євангеліє_(1990) На славу і хвалу всемогучого Бога, в Тройці Єдиного, Пресвятої Богородиці і всіх Святих, за благословенням Блаженнішого Мирослава Івана Кардинала Любачівського, Отця і Глави Української Католицької Церкви, видається книга ця Святих Євангелій у  Вічному Місті Римі Р. Б. 1990....  (pdf+ocr,670st.,ukr,18,7Mb)
Молитовний-Псалтир_(1990) Ченці Студитського уставу Української Католицької Церкви передають українським вірним Молитовний Псалтир, щоб відновити в нашій Церкві сторіччями шановану священну і благословенну традицію читання й моління Божого слова, - чи то для літургійної прослави, чи як особисту молитву, якою єднаємося з Богом.. (pdf+ocr,415st.,ukr,26,8Mb)
--
Требник,молитвослов,Літургія,Типик,Служебник:   (ОНОВЛЕНО: 02.10.2016р. Б.), зокрема:
ТИПИК_УГКЦ
ТИПИК Української Католицької Церкви (УГКЦ)
Укладений о. Ісидором Дольницьким, духовником Львівської семінарії
На славу всесвятої, одноістотної і животворної ТРОЙЦІ і на честь Пречистої Владичиці нашої Богородиці і Вседіви МАРІЇ.  (PDF, 285st., 2.63Mb)
МОЛИТВОСЛОВ_(ЧСВВ)  (pdf+ocr,1425st.,ukr.,3,7Mb)
Архиєратикон_(1988) Архиєратикон або Святительський Служебник. 3гідно з рішенням Синоду Українських католицьких Єпископів видаємо переклад Архиєратикону з церковно-слов'янської мови на українську. Всі мовні прикмети нaдaють українському перекладові соборний мовний характер, щоб кожний yкpaїнець мiг легко зрозуміти й, у випадку присутности при архиерейському служінні, легко за обрядом слідкувати... (djvu+ocr,278st.,ukr,7Mb)
Свята_Літургія
Малий_требник
Служебник_на_Страстний-тиждень
ЦЕРКОВНИЙ_КАЛЕНДАР-2016_(з уставом для вечірні, утрені, часів і  Божественної літургії (pdf+ocr,210st.,ukr.,1,73Mb))
ВЕЛИКДЕНЬ_(Воскресна_Утреня_(djvu+ocr.,31st.,ukr,span,0,20Mb))
ПАРТИТУРИ_БОГОСЛУЖЕНЬ_(PDF)  (8 pdf в zip-архіві, 1,12Mb)
Церковні-наспіви_(В_Головко,2013)  Це видання претендує на те, щоб бути підручником літургійного співу для семінаристів богословських студій. Нотний і текстовий матеріал, поданий тут, досить обширний. Упорядник намагався якнайточніше зберегти спадщину українського церковного мелосу... (pdf+ocr,247st.,ukr,12,4Mb)
--
Молебний_чин_РБМ_(PDF) з нагоди відкриття Ювілейного року Божого милосердя (pdf+ocr,9st.,ukr.,0,31Mb)
-----
САМВИДАВ_(духовно-корисні_статті) Збірка містить статті різних авторів, відформатованих і компільованих мною у зручному елетронному форматі: PDF (ОНОВЛЕНО: 20.04.2018р. Б.)   (підпідпапка-4)
--
10_ТЕЗ_вл_ЛЮБОМИРА_(Гузара)  про війну і Церкву  (pdf+ocr,2st.,ukr,0.37Mb)
ПРО_СВЯЩЕНИКА_(застереження)  від необачного ставлення до священика  (pdf+ocr,2st.,ukr,0.36Mb)
10-ть_порад_від_Св_Йоана_Віаннея  Прочитай його актуальні слова, що стануть в пригоді і сьогодні. (pdf+ocr,2st.,ukr,0.26Mb)
Правове_поле_Ватикану  як ознака міжнародно-правової суб'єктності (pdf+ocr,10st.,ukr.,0,21Mb)
Як_карати_дитину (о.Юзеф Авґустин ТІ (переклад о.О.Кривобочок ТІ))  Давніше батьківське покарання викликало не лише пошану, а й страх у дітей. Караюча постава батька походила з його влади в родині... (pdf+ocr,7st.,ukr,0.26Mb)
Кого_слухати  (о. Йосафат Бойко, ВС) Поширюються різні секти і маса фальшивих проповідників, які перекручують об’явлення Боже: кого слухати?  У часи особливих випробувань – коли якась біда в родині, хвороби, негаразди, втрати: куди звертатися і кого слухати?.. (pdf+ocr,3st.,ukr,0.36Mb)
«Круті»_святі-Католицької-Церкви_(П_Зінченко) У цій статті ви дізнаєтеся про кількох святих Католицької Церкви, стислі біографії яких розкажуть вам, наскільки незбагненними є шляхи Господні, якими він провадить нас до святості... (pdf+ocr,5st.,ukr.,2,16Mb)
МОВА-ДНК_НАЦІЇ (В_Дітчук) Мовна ситуація в Україні позначена домінуванням російської мови у ключових сферах суспільного життя. Це висновки дослідження “Становище української мови в Україні в 2016 році”, проведеного рухом «Простір свободи». Така ситуація становить загрозу мовній ідентичності українців і національній безпеці держави... (pdf+ocr,3st.,ukr.,2,08Mb)
КАТОЛИК_і_НАЦІОНАЛІЗМ  (о_О_Вільчинський) ...католик зобов’язаний добре знати і розуміти не тільки слово Боже, не тільки Вчення рідної Церкви, але й рідну культуру, історію, розуміти реальні обставини національного життя власного народу. Тільки тоді він здатний твердо стояти у своїй вірі й приносити плоди Царства у власному народі. Властиво можна стверджувати, що без закорінення в Христі католик не може жити надприроднім життям, а без закорінення у рідній культурі, або культурі, серед якої він вершить місію,  він нездатен принести гідний плід для Царства Божого... (pdf+ocr,3st.,ukr.,0,65Mb)
«ТИХА»_революція (Р_Скляров) "Тиха революція: відродження марксизму в ліберальній подобі". В Україні через бурхливе політичне життя та війну з Росією люди мало цікавляться тим, що відбувається за кордоном. Однак на шляху до євроінтеграції було б незайве знати трохи глибше про процеси, що відбуваються на Заході, та їх джерела. І зокрема: 1. Мультикультуралізм. 2. Толерантність і політкоректність. 3. Права ЛГБТ. 4. Радикальний фемінізм. 5. Раннє сексуальне виховання дітей. 6. Трансгендерність. 7. Безумовний дохід... (pdf+ocr,7st.,ukr.,0,40Mb)
15-ть_настанов_для_молоді (М-т_Андрей_Шептицький) "15 настанов Митрополита Андрея Шептицького для молоді". Застановімося над  батьківськими порадами Великого Митрополита для української молоді, яких так сильно потребуємо сьогодні: «На склоні мого життя закликаю Вас: застановіться над моїми словами, двічі-тричі їх прочитайте, передумайте глибше їхнє значення! Бо не дай Боже, щоб хаос і зло, яке гряде, застало нас у такому розбитті, в якому сьогодні находимося»... (pdf+ocr,4st.,ukr.,0,27Mb)
ГЕНДЕР-ІДЕОЛОГІЯ (Ґабріела_Кубі) "Гендер — це не наука, це ідеологія". Були часи, коли всі ми народжувалися хлопчиками або дівчатками, мріяли вирости і стати татусями та мамами, мріяли, що наші сини й доньки подарують нам онуків. Люди виростали, вчилися на лікарів, інженерів, юристів, летіли у космос, вигадували комп’ютери, міняли світ… а тепер людина хоче змінити стать. Десь щось пішло не так... (pdf+ocr,9st.,ukr.,0,30Mb)
Міф_про_духовну-Україну (о_Орест-Дмитро_Вільчинський) "Міф про духовну Україну та бездуховний Захід". Ніщо так не затуманює картину реального світу як міфи, які «пояснюють» реальність. Одним із широко розповсюджених міфів, який в Україні пустив коріння глибоке, розлоге і потужне є міф про начебто духовну Україну і бездуховний Захід. Більшість українських громадян настільки щиро переконані у його правдивості, що навіть побувавши в країнах Заходу, вони залишаються в твердому переконанні, що цей міф – реальність... (pdf+ocr,2st.,ukr.,0,23Mb)
Літургія_крок-за-кроком (о_А_Павлишин)  Із усіх християнських молитов і відправ вершиною є Свята Літургія, або Служба Божа. Та, все ж, багато хто не розуміє, чому ми молимось саме так, для чого саме ці молитви, а не інші.   Нерозуміння або незнання літургіки призводить до того, що буваємо розсіяні у   часі звершення богослужіння. Саме тому люди мають сотні запитань до Божественної Літургії. Щоб краще все це розібрати, дещо повернемось до   історії зародження Служби Божої та її символіки. Божественна Літургія загалом, кожен окремий крок у ній мають своє важливе і молитовне значення, але тут важливо не перестаратись із символікою... (pdf+ocr,88st.,ukr.,2,78Mb)
За-що-ми-любимо-Бандеру_(о_Ігор_Цар) "За правду борись аж до смерті, тож за тебе й Господь Бог змагатиметься" (Сирах 4,28) ...автор ставив собі за мету показати релігійну сторону життя Степана Бандери, яка стала дороговказом для молодого покоління українських патріотів, що прагнуть будувати свою державу - Україну. Для цього вони повинні мати високу християнську мораль, належати до правдивої Церкви, бути кришталево чистими у сімейному житті і завжди ставити загальне понад особисте... (pdf+ocr,34st.,ukr.,4Mb)
Від-знищення-обряду-до..._(о_Ігор_Цар) "Від знищення обряду до руїни Церкви і народу" ...Бог і Україна - це дві легені, якими дихає кожний щирий українець. Любов до нашої рідної землі, до праці і молитви є даром з неба нам даним. Ми є народ. який постійно бореться за правду і свободу, але ніколи її не має. Однак, у порівнянні з цілим світом, ми сьогодні маємо повні церкви людей і саме наш багатостраждальний український народ є нині твердинею християнства. Ось тому диявол старається зробити все, щоб стерти нас з лиця землі: через знищення обряду - до руїни національної свідомості, і через аборти - до вимирання без війни... (pdf+ocr,12st.,ukr.,1,6Mb)
Святий_Шарбель_(ур.з житія) ...Отець  Шарбель  не  лише  володів  здатністю  жити  у  мирі  й  дружбі  з  дикими звірами, рятувати людей від стихійних лих, а й зцілювати хворих. Двадцять тисяч зафіксованих зцілень за молитвами до нього відбулося вже після його смерти.  А скільки їх залишилось в тайні? Про  життя  і дива  святого отця  Шарбеля  написано чимало  книг.  Вони  є  не лише цікавими для читання, але й своєрідними ліками для душі і навіть тіла... (pdf+ocr,3st.,ukr.,72Кb)
ФІЛОСОФСЬКЕ-РОЗУМІННЯ-СУСПІЛЬСТВА_(Реферат,автор невід.) "Суспільство - це найбільш могутній фокус  фізичних  і  моральних  сил,  який  тільки  існує  у  світі.  Ніде  в природі  не  зустрічається  таке  багатство  різноманітних  матеріалів, сконцентрованих  в  такій  мірі.  Не  дивно,  тому  що  з  суспільства виділяється  своєрідне  життя,  яке,  реагуючи  на  елементи,  що  його складають,  перетворює  їх  і  підіймає  до  найвищої  форми  існування", - Е.Дюркгейм ("Соціологія та теорія пізнання")  (pdf+ocr,20st.,ukr.,0,22Mb)
Ціломудріє_(А_Лукачик) "...Дух же ціломудрія, і смиренномудрія,терпінія і любве, даждь ми, рабу Твоєму ..." (молитва Єфрема Сиріна). Святі Отці щодо покаяння вживали термін, який  перекладається як  "змінюю думку" — змінювати  шлях, але не просто  направо  чи  наліво,  а  на  180°,  тобто,  змінювати  свій напрямок  на  протилежний.  Після  гріхопадіння  ми  ступили  на  дорогу  гріха  та  смерті  і  лише  у глибинному  покаянні,  нашій  метанойї,  завдяки  жертві  Христа  ми  повертаємося  у  протилежну сторону  від  гріха  і  стаємо  на  шлях  віднови  первісного  стану  людини  —  ціломудрія.  Це  єдина дорога нашого спасіння. Яким чином починається рух на цій дорозі? Згідно з традицією Святих Отців це є боротьба із закоренілими в нас наслідками гріхопадіння, з нашими духовними вадами, яких святі нараховують вісім:... (pdf+ocr,4st.,ukr.,94Кb)
Презентація_ікон_(17-18ст) Презентація стародавніх ікон українського іконопису, переважно з музею Волинської ікони, а також Львівщини, Житомирщини, Рівенщини, від XVII до початку XIX століть, із зазначенням місць походження та нинішнього зберігання цих шедеврів сакрального мистецтва... (pdf+ocr,31st.,ukr.,2Mb)
Бути-справжнім-батьком_(або-мамою,10-ть_порад) Десять порад, як бути справжнім батьком або мамою для своєї дитини (дітей), від о. Тихона Кульбаки, допоможуть вам спрямувати свої виховні зусилля у потрібному напрямку... (pdf+ocr,2st.,ukr.,0,31Mb)
Справа-Данте_або_гріх-українофобії_(О_Седакова) Поет, прозаїк, філолог, етнограф, почесний доктор богослов'я Європейського гуманітарного університету Ольга Седакова розмірковує про битви за хрест...  "Я прочитала в «Corriere della sera» про початок нового бою в цій великій війні: комісія європейських експертів, яку очолює італійка Валентина Серені, вивчивши Данте в правовій перспективі, зробила висновок, що «Божественну Комедію» треба виключити зі шкільних програм, оскільки вона містить «елементи расизму», за який в наш час встановлена кримінальна відповідальність. Щонайменше, текст її має бути підданий цензурі. Багато років займаючись Данте, я була так вражена цим діагнозом (расизм!), що прочитала статтю цілком..."... (pdf+ocr,2st.,ukr,0,7Mb)
7-Святих_(antyporno) «7 Святих, які допомагають в боротьбі з порнографією».  На сьогоднішній день порнографія – одна з найбільших залежностей у світі... Якщо ви вважаєте, що християни мають імунітет від цієї «епідемії», то дуже помиляєтесь. Відповідно до нещодавніх опитувань, 64% чоловіків-християн і 15% жінок-християнок зазначили, що оглядають порно-фільми хоча б раз в місяць. Церква усвідомлює цю проблему і намагається допомогти вірним у боротьбі з нею. Як християни, ми маємо розуміти, що ця залежність є не лише фізична, але й духовна. А в духовній боротьбі нашими вірними помічниками завжди були святі. Ось сім святих, які є «особливо помічні» в боротьбі із порнографією... (djvu+ocr,5st.,ukr,0,27Mb)
10-афоризмів_о_Яна-Твардовського «Десять найцікавіших висловів отця Яна Твардовського». Отець Ян Твардовський – один із найбільш відомих поетів-священиків у Польщі, його вірші – прониклива і по-дитячому проста спроба говорити з Богом про людей, а з людьми – про Бога. Пропонуємо декілька цитат отця, які вже встигли стати афоризмами...  (pdf+ocr,2st.,ukr,0,15Mb)
«Чому-я-йду-до-церкви»_(Т_Фойт) Тетяна Фойт: "Хочеться, щоб парафіяни  задумались над таким питанням: “Чому я йду до церкви?”. І в своїй душі  дали відповідь на це питання. Чому нам взагалі потрібно туди ходити? Бо так роблять інші люди? Бо так  мені наказували батьки чи оточення? Бо так прийнято? Чи для того, щоб показати свою побожність перед іншими? Ми відчуваємо внутрішній потяг бути в церкві, чи це радше якийсь примус? Я б особисто не рекомендувала відвідувати храм, якщо у вас немає чіткого розуміння та внутрішнього бажання. Не раджу я йти туди із вищенаведених причин, бо така Служба для вас буде, за суттю — просто марно упущеним часом..."... (pdf+ocr,3st.,ukr,0,57Mb)
ДОРОГОВКАЗ_на_ВЕЛИКИЙ-ПІСТ_(Іс.58,1-14) ...Вони день-у-день мене шукають, хочуть мої дороги знати, наче народ, що чинить справедливість, не відкидає закону Бога свого. Вони питають у мене справедливих законів, хочуть, щоб Бог був близько. «Навіщо нам постити, як ти не бачиш; себе умертвляти, як ти не знаєш?» Таж ви в день посту виконуєте ваші справи, гнобите всіх робітників ваших. Ви постите на те, щоб правуватися та сваритись і немилосердно бити кулаком. Не так ви нині постите, щоб голос ваш було чути на небі. Хіба такий піст мені довподоби, день, коли хтось умертвлює себе? - Схиляти голову, немов тростина, вереття і попіл під себе підстелювати, - чи це назвеш ти постом та днем, Господові вгодним?... (pdf+ocr,3st.,ukr,1,07Mb) або (djvu+ocr,3st.,ukr,0,064Mb)
Духовна-вартість-посту_(В_Березовий) «Духовна вартість посту». Віктор Березовий. (+5 основ до християнського Посту). "Увійшовши в час Великого посту, кожен добрий християнин дає собі постанову максимально скористати з нього. З усіх сторін лунають поради, як правильно постити... Слід зазначити, що всі автори духовної літератури закликають до поміркованості у практиці тілесного умертвіння. Приборкання нашого тіла та використання фізичного терпіння для стимуляції душі є доброю справою. Проте доводити організм до хвороби, пригнічувати свою людську природу через нерозважні страждання, - це неприпустимо! Про це навчає багато святих..."... (pdf+ocr,3st.,ukr,0,35Mb)
Питальник_(до_Т_сповіді) «Взірець доброї сповіді». Пригадую собі, коли я останній раз сповідався (сповідалася) і чи не затаїв (затаїла) якогось гріха. Котрий гріх затаїв і скільки разів? При кожнім тяжкім   грісі пригадую собі, скільки разів я допустився (допустилася) його. 1-ша Божа Заповідь:  Нехай не буде в тебе інших богів, окрім Мене. - Чи заперечував правди віри і викликав сумнів в інших? Соромився відверто визнавати свою віру? Мовчав, коли хтось... (pdf+ocr,6st.,ukr,0,07Mb)
Голосне-мовчання-молитви_(І_Іванець,2017) «Голосне мовчання молитви або якби Бог був Тишею». Ірина Іванець. "Хочеться пояснити різносторонність знецінення всього важливого, всього наддостатнього, навіть того, яке раніше було нашим прагненням. Чудовою можливістю для такого «прочищення» свого життя є період посту (нарівні з молитвою та милостинею). У ньому нам потрібно подарувати собі трішки більше того мовчання, яке не відбувається із нами щодня. Піст мав таку ж саму ціль – довести людину до першопочаткової свободи, якої вона себе сама позбавила надмірністю власності. Піст існує, щоб відмовитися від того надлишку, поділитися і почати знову цінувати..."... (pdf+ocr,2st.,ukr,0,28Mb)
Вдивляючись-у-таємничу-безодню_(д-р_І_Климишин,1991) Пропонуємо вашій увазі статтю Івана Климишина (доктора фізико-математичних наук, члена Міжнародної астрономічної спілки), яка вийшла у журналі «Наука і суспільство» у 1991р.. В статті автор розмірковує над доказами існування Бога на основі даних сучасної науки... "...Ще зовсім недавно з раннього ранку і до пізнього вечора, від дитячого садка і до вузу в свідомість кожного з нас втовкмачували, вдовбували трафарет, нібито наука і релігія несумісні, нібито «наука перебуває у стані безперервної боротьби з релігією». Від нас приховували те, що більшість провідних учених світу були і є сьогодні людьми глибоко віруючими і що це не заважало (і не заважає) їм робити щоразу нові наукові відкриття..."... (pdf+ocr,25st.,ukr,0.45Mb)
ЛІСТВИЦЯ-ДУХОВНА_(пер. ієромонах Дам'ян Кіча, ЧСВВ, 2002) ДРАБИНА ДОСКОНАЛОСТІ, або  ЛІСТВИЦЯ ДУХОВНА, святого ЙОАНА,  ігумена Раїтської обителі, учня святого Григорія Назіянського.
ЗМІСТ:
I.    Загальні початки подвижництва.
II.  Про покаяння.
III. Про чесноти та боротьбу з пристрастями.
IV. Про вісім головних пристрастей і боротьбу з ними...
V. Про безпристрасність.
(pdf+ocr,30st.,0,74Mb)
Твори_о_д-ра_Івана_Ортинського:
ДУМАТИ-ПО-СУТІ_(о_д-р_І_Ортинський,СДБ,1993)  Якщо люди й кожна людина зокрема відгукнеться на заклик Христової Церкви бажанням внутрішньої обнови й щирою настановою благородної співбратньої дії, якщо відізветься на сердечно-дружнє запрошення Христа, який стукає до дверей нашого серця, якщо рішучо й з довір'ям спрямовується до джерела Любови, в якому віднайде підставу й мету всіх своїх шляхетних невгамовних стремлінь, а передусім заспокоєння своєї невгасимої жаги щастя, тоді роз'ясняться обрії людства, й людина побачить у світлому сяйві на небозводі чітко зарисований зміст і змисл її буття... (pdf+ocr,76st.,ukr,6,25Mb)
За-єдність-Церкви-і-народу_(о_д-р_Іван_Ортинський,СДБ,1991) ...нещасним недоліком, який так трагічно позначився у історії українського народу, була, на нашу думку, поруч нахилу до розбрату та крамоли, недостача освіти, а зокрема брак релігійної освіти та достатнього релігійного виховання. Це повело до неясности в церковно-національних спрямуваннях та до невиразности духовних переконань... (pdf+ocr,89st.,ukr,5,54Mb)
ОБНОВЛЕННЯ_(о_д-р_І_Ортинський,СДБ) Завданням християн є віднайти доступ, на якому було б можна ввійти в суспільство, передаючи людині, що сьогодні живе, те, щоб вона могла дійсно жити. Христос, посилаючи своїх учнів проповідувати Добру Новину, знає, які труднощі на них чигають. Вони бо йдуть, немов вівці серед вовків. Тому й каже Христос: “Будьте отже, мудрі, як змії, і прості, як голубки” (Лк.10,16)... (pdf+ocr,4st.,ukr,0,16Mb)
СЕКУЛЯРИЗМ_(о_д-р_І_Ортинський,СДБ) СЕКУЛЯРИЗАЦІЯ, СЕКУЛЯРИЗМ, БЕЗБОЖНІСТЬ. (Богословське бачення проблеми). Релігійна криза, яку переживає нинішнє людство, не є ані першою, ані останньою в його історії. Але вона виглядає більш різкою, більш загальною, а перш за все - глибшою, бо сягає самих коренів релігії, Бога. Криза оця присутня на Заході, де в основному панувала й панує свобода та де людина може  розвиватися так, як їй вигідно, а також на Сході, де комуністичний режим десятиліттями вів завзяту та  запеклу  ідеологічну  війну,  силкуючись викорінити   все,  що   стосувалося   Бога.   Здавалось,   що   падіння  марксистсько-комуністичного ладу приведе до бурхливого прояву тут релігійного відчуття, відповідаючи на задані вимоги людського духа. На жаль, такі сподівання не сповнились... (pdf+ocr,16st.,ukr,0,23Mb)
На-шлях-істини_(І_Ортинський,1992) "На шлях істини" - черговий твір, о. д-ра Івана Ортинського СДБ, що спонукає кожного українця до призадуми над своїм дотеперішнім життям, коригує напрямок для наступного етапу зростання у вірі, надії і любові. "...Мова тут, перш за все, про таємницю любови. Що б ми не думали, що б ми не казали, чого ми б не хотіли, найвищий вимір буття та всієї дійсности є дійсністю, яка нерозлучно переплетена з терпінням. Чому воно так, нам не збагнути. Ми знаємо тільки, що це так, а не інакше. Нам тільки прийняти в довір'ю та в покорі, в добрій волі, яка признає правду. Що таємниця любови є невідлучно поєднана з таємницею хреста, показав нам та потвердив сам Христос..."... (pdf+ocr,79st.,ukr,8,09Mb)
Те-й-ті,з-ким-нам–уперед_(І_Ортинський,1978) Живемо в часі, в якому слово «чеснота» виходить з ужитку. В культурній обстановці, де для цього поняття немає місця; у світовідчуванні, для якого такий ідеал невідчутний; у суспільстві, для якого багато етичних начал відсталі та реакційні. До найбільш покривджених чеснот належить, у першу чергу, чеснота «покори», на яку з лютою їдкістю накинувся передусім марксизм...  (pdf+ocr,29(32)st.,ukr,4Mb)
Хрищення,хрест-та-харизма-України_(о_д-р_І_Ортинський,1988) ...Народ, який сьогодні зветься «російський», названо завжди тільки «московським», а край - «Москва». Але ніколи - Русь. На основі багатьох свідчень, документів та висловлень є безперечним, що Русь протиставилась Москві, а ніколи не ототожнювалась з нею... (pdf+ocr,201st.,ukr,18Mb)
2-шляхи-до-істини_(вл_Ж_Леметр) Фізик Жорж Леметр між наукою і богослов'ям: «два шляхи до істини». Цей єпископ і професор Католицького університету Левена визнаний сьогодні одним з найвидатніших фізиків ХХ століття за його важливий внесок в фізичну космологію... Жорж Леметр завжди високо цінував релігійний вимір свого життя, методично і скрупульозно розрізняючи наукову і богословську сфери, які були для нього «двома шляхами до істини». Однак в самому центрі життя, в дії - як він уточнив в 1936 році під час Католицького конгресу в Малінесе - ці два виміри, науковий і релігійний, знайшли свою єдність. Леметр говорив, що віра дала йому оптимізм, так як знав, що загадка Всесвіту має рішення... (pdf+ocr,4st.,ukr,0.37Mb)
7-видатних_науковців-католиків (7-ВНК) 7 видатних науковців, які були католиками. Часто Католицьку Церкву звинувачують в тому, що вона перешкоджає науковим дослідженням, що можуть стати користю для людства. Але історія показує, що не один всесвітньо відомий науковець, винахід якого змінив хід людської історії, був католиком. Зокрема: Луї Пастер – винахідник пастеризації. Грегор Мендель – батько генетики. Св. Джузеппе Москаті – першовідкривач лікування діабету інсуліном. Луї де Бройль – лауреат Нобелівської премії у сфері квантової механіки. О. Жорж Леметр – батько «Теорії великого вибуху». Жером Лежен – винайшов причину синдрому Дауна. Галілео Галілей – батько сучасної астрономії. Отож, від базової генетики до міжпланетної фізики, Церква загалом зробила більший внесок в науку про наш всесвіт, ніж будь-хто інший в історії. Перелік вірних науковців не вичерпується… (pdf+ocr,6st.+foto,ukr,2.91Mb)
10-смертельних_трюків_сатани (10-СТС) 10 смертельних трюків сатани. Він діє в твоєму житті, намагаючись спокусити тебе до гріха і відтягнути від Бога, але він також діє у світі, намагаючись звести тебе, пожерти тебе. Він хоче, щоб ти втратив віру і відвернувся від Бога. Ось десять його трюків. Подивись на них і будь в курсі, що він може зробити. Зокрема: 1.Релятивізм. 2.Індиферентизм. 3.Еклектизм. 4.Сентименталізм. 5.Утилітаризм. 6.Інкременталізм. 7.Матеріалізм. 8.Сцієнтизм. 9.Ситуативна етика. 10.Універсалізм. (Крім стислого опису кожного з них, в тексті надано також відповідну зброю)  (pdf+ocr,3st.,ukr,0.23Mb)
20-аргументів_проти-евтаназії_(Д_Марен,2015) Джонатан Ван Марен. «20 аргументів проти евтаназії». У червні минулого року в Канаді легалізували евтаназію. Раніше, у березні 2014 року, Бельгія схвалила добровільний відхід з життя пацієнтів без вікових обмежень, і кілька днів тому провели першу евтаназію дитини. Крім Канади, евтаназія дозволена у Швейцарії, Люксембурзі, Японії, ПАР, а також в американських штатах Орегон, Вермонт і Вашингтон. У Нідерландах можна здійснювати евтаназію дітей старше 12 років... Самогубство за сприяння та евтаназія знецінюють людське життя. Адже медичні установи вбивають людину, що страждає, так ніби присипляють домашню тварину... (pdf+ocr,3st.,ukr,0.29Mb)
«Явління-Господа»_(Й_Тереля,2002) Йосип Тереля. «Явління Господа». Дорогий читачу, ти маєш можливість прочитати унікальну за своїм релігійним та історичним змістом книжечку Йосипа Терелі. З цієї книги ти довідаєшся про трагічну долю Української Церкви та Її мучеників, про незнані об’явлення Ісуса Христа, Богородиці та Святих Церкви в 20-х роках на Східній Україні.
(pdf+ocr,73st.,ukr,3,5Mb), (djvu-ocr,73st.,ukr,5,6 МБ)
Щоденник-Любові_(Падре_Піо,1968) "«Щоденник Любові» написано моєю рукою з волі Отця Піо, живий голос якого промовляв від імені Божого. Він мені казав: «Щоденник є і буде голосом Істини та любові незмінної Божої волі, вираженої у Його єдиному вічному Заповіті». На Землі панує розбрат, бо в серцях людей не став єдиним голос любові — в пізнанні заповітної Волі Божої, Святого Письма. З тієї причини отець Піо запевнив мене, що це Воля Божа, аби «Щоденник Любові» увійшов у кожен дім по всьому світу і допоміг людям полюбити істину в пізнанні Святого Письма", - Луїджі Гаспарі... У травні 1968 року отець Піо сказав до Прімо Каппончеллі: «…Усі, хто співпрацюватиме у виданні та розповсюдженні «Щоденника Любові» - заслужать вічну вдячність і благословення від Бога та від мене»... (pdf+ocr,36st.,ukr,0,42Mb), odt (240Кb)fb2 (280Кb), zip_(pdf,odt,fb2,txt,jpg,png(888Кb))
Духовна спадщина Св. Івана-Павла ІІ  (окрема збірка)
«МАТИ_ВІДКУПИТЕЛЯ»_(енц_Св_Івана-Павла_ІІ) ЕНЦИКЛІКА ВСЕЛЕНСЬКОГО АРХИЄРЕЯ ІВАНА ПАВЛА ІІ «МАТИ ВІДКУПИТЕЛЯ» про Пресвяту Діву Марію в житті мандрівної Церкви. „Ось я слугиня Господня, нехай зо мною станеться по твоєму слову!“ (Лк.1,37) "...Якже нечувано далеко пішов Бог, Творець і Господь всього, в об'явленні себе самого людині! Якже виразно переступив усі межі тієї нескінченої ,,віддалі“, яка розділяє Творця від сотворіння! Якщо залишається Він сам в собі невимовний і незбагненний, то тим більше невимовним і незбагненним є в дійсності воплочення Слова, що стало чоловіком за посередництвом Діви з Назарету..." (pdf+ocr,33st.,ukr,0.5Mb) або (odt,33st.,ukr,0.26Mb) 
ЖІНКА-УКРАЇНКА_Шлях-до-себе_(ВХЖ_«Слово»,3(37),2017) Насправді все просто в Божому задумі! А істина проста: «Боже, пошли мені чоловіка, з ребра якого я сотворена. Боже, пошли мені жінку, яка сотворена з мого ребра». Це найголовніше. Якщо знайдемо справжню половину, то це запорука сімейного щастя... (Всеукраїнський християнський журнал «Слово», 2017. «Наш журнал хоче подати сучасній людині вічні християнські істини у доступний і зрозумілий для неї спосіб, показати актуальність Євангелія та Христової науки, відкрити дар Церкви», - о. Роман Терлецький)... (PDF+ocr,5st.,ukr,0,88Мb)ДУХОВНА СПАДЩИНА СВЯТИХ ОТЦІВ (Основна підпапка) (ОНОВЛЕНО: 29.05.2018р. Б.)
СВЯТИЙ_ЄФРЕМ_СИРІЙСЬКИЙ:  (Твори_Святого)
Святий_Єфрем_Сирійський_Том-2  ПОДВИЖНИЦЬКІ НАСТАНОВИ СВЯТОГО ЄФРЕМА СИРІЙСЬКОГО  (pdf+ocr,82st.,1,16Mb)
Св_Єфрем_Сирин_(Вибрані-твори) 
1.Про боротьбу з дияволом... 4.Про терпіння... 6.Слово на прихід Господній, на кінець світу і прихід антихриста...
   (pdf+ocr,15st.,0,27Mb)
Василій_Великий_(Вибрані-листи,1964)
«Вибрані листи Святого Василія Великого». Наш незабутній перекладач, бл. Митрополит Андрей Шептицький, помістив згадані листи в Аскетичних Творах кессарійського Архиєпископа, які він видав у цьому ж (1929) році. ...українською мовою. В ній зібрано сімдесят чотири листи, морально-аскетичного змісту... Правда, всі вони, в цілості, не є стисло морально-аскетичні, бо деякі з них обговорюють догматичні правди або висловлюють розраду зболілим душам чи що інше. Однак і в цих листах є чимало духовних поучень, заохоти, пересторог, тому і їх ми долучили до цієї збірки... (pdf+ocr,213st.,ukr,18,7Mb)
Свята-Тереза_Мала-квітка_(Д_Біверс,2003) Присвячується 130-ій річниці з Дня Народження Св. Терези від Дитятка Ісуса і Українській Родині з нагоди Року Родини, проголошеного Єпископатом УГКЦ. "Краще, ніж будь-коли я розумію, що навіть найдрібніші речі у нашому житті керовані Богом." (Св. Тереза від Дитятка Ісуса, листопад 1896р.) Вона прожила 24 роки, дев'ять з яких була звичайною непомітною монахинею... Як і Св. Жанна д’Арк, Св. Тереза носить титул “Покровительки Франції”, і як Св. Франціск Ксаверський, - почесне звання “Головної покровительки усіх місіонерів”, і поруч з Катериною Сієнською та Терезою Авільською стала третьою жінкою-Вчителем Церкви... (pdf+ocr,64st.,ukr,0,82Mb)

«МИСТЕЦТВО-МОЛИТВИ»_(Про молитву Ісусову). Збірник поучень святих отців і досвідчених у ній молільників. Уклав ігумен Валаамського монастиря Харитон. "Молитовний труд – найважчий духовний подвиг, який звершує кожен християнин на шляху до спасіння. Святі Отці вчать, що дар молитви не можна осягнути без наполегливої внутрішньої праці та дисципліни ума. У цьому виданні зібрані поради молільників, досвід яких може використати кожен християнин, опановуючи мистецтво молитви. Проте слід пам'ятати, що навчимося молитися не через метод, а через поглиблення віри і духовного розуміння у тій мірі, в якій Господь відкриває кожному з нас. Видання стане настільною книгою для всіх, хто прагне молитви та вважає її стрижнем духовного життя"...  (pdf+ocr,103st.,ukr,1,02Mb)
Далі буде...
--
«Шлях» (Св. Хосемарія Ескріва де Балягер)
ПЕРЕГЛЯНУТИ в On-Line на блозі КАТЕХИТИКА-IVПодружжя-сім'я-родина-нація
Це основна підпапка, СТВОРЕНА: 02-08-2016р. Б. і, яка містить:
СІМЕЙНІ_ЦІННОСТІ:  4 файли+сover+redme
Виховні_дороговкази_статевого_виховання (pdf-ocr,37st.,1,6Mb)
Подружнє_право (pdf-ocr,79st.,5,8Mb)
Христос_Небесний_Хліб (pdf-ocr,62st.,1,5Mb)
Читання_Святого_Письма  (pdf+ocr,5st.,0,2Mb)
Cover+Redme (Обкладинки та детальне пояснення до кожної книжки)Християнські часописи, журнали, брошури
Збірка містить:  6 підпапок (ОНОВЛЕНО:
04.08.2017р. Б.)
До вашої уваги:

МЕТА_(часопис-УГКЦ), у форматі PDF+обкладинки у форматі JPG
МЕТА-2003-1-5
МЕТА-2004-6
МЕТА-2015
МЕТА-2016_(1-9)
--
ч-с_МІСІОНАР-2015_(+cover+Зміст)
ч-с_МІСІОНАР-2016_(1-10)+cover+Зміст))
--
Ангел_України_(ч-с_оо_ЧНІ)
--
Воскресіння_День_(ж-л_2013-12)
--
Шлях_(ж-л-2008-3)
--
Вісник_Свято-Троїцький-Собор
Братство_«ВвХПБ» 
(Братство «Введення в Храм Пресвятої Богородиці» Блаженного о. Ісидора Дольницького)  (pdf+ocr,2st.,ukr,0,71Mb)
ж-л_«ПРОСФОРА» (за 11 і 12 місяць 2007) Православний часопис для усіх, хто хоче знати більше... (pdf+ocr,32st.,ukr,1,61Mb) за 11-2007 і за 12-2007
--
ч-с_ЗАКОН-І-МИЛОСЕРДЯ_(1-2008) Християнський часопис братів Редемптористів (ЧНІ). "Душу сучасної людини можна уподібнити до жінки-блудниці, яка чинить перелюб. Дуже часто людина знає, що її бажання гріховне, але все ж, як жінка-блудниця, пристрасно бажає і шукає способу обманути чоловіка, щоб задовільнити свою похіть, тобто шукає своє щастя в гріху. Їй доводиться викручуватися і обманювати чоловіка (своє сумління), коли вона виправдовує себе у відповідь на його докори. А щоб пам'ять про зраду не заважала їй в пристрасній солодкості віддаватися гріхові, ця блудниця заставляє себе забути про існування чоловіка...", - бр. Роман Кузицький, ЧНІ. (djvu+ocr,56st.,ukr,2,25Mb)
ж-л_«Закон і милосердя» (ЧНІ)
"Люди забудуть, що ви казали.
Люди забудуть, що ви робили,
Але люди ніколи не забудуть,
Які почуття ви у них викликали." (Засуджений, раб Божий Омелян) (pdf+ocr,52st.,ukr,7,45Mb)
--
ж-л_ПАТРІЯРХАТ_(ч.1,січень–лютий-2008) "Не шукай Христа в образі одної людини. Відблисків христового лику шукай у кожному."... (pdf+ocr,31st.,ukr,0,99Mb)
ж-л_«Пізнай-правду» (за 6-7 місяць 2000) П'ятидесятниця - “вольтфас християнства", або перша еклезіологічна подія в житті Церкви Христової... (pdf+ocr,38st.,ukr,8,29Mb)
--
ж-л_ГОЛОС-ЖИВОЇ-ВЕРВИЦІ (Журнал молитовного братства "Жива Вервиця" №3, 05-2008) Звернення Президента Живої Вервиці: "...Завдяки  Вашій  участі  в  цьому  чудовому молитовному  русі,  ви  зможете  принести  мир  у ваші  домівки,  забезпечити  духовну  опіку  вашим діточкам, за духовне виховання яких відповідаєте перед Богом. Жива Вервиця невтомно працює, щоб ви змогли поглибити вашу віру в Бога, зрозуміти та  пізнати  вчення  Церкви,  отримати  духовні поради, жити духовним та праведним життям у цьому світі і врешті-решт осягнути спасіння..."... (pdf+ocr,32st.,ukr,1,31Mb)
ж-л_ГОЛОС-ЖИВОЇ-ВЕРВИЦІ (Журнал молитовного братства "Жива Вервиця" №2, 11-2009) Одне зі свідень про отримані ласки: "Я хочу подякувати Святій Філомені за ласку зцілення від дерматиту, а також хочу закликати всіх, у Koro є якісь проблеми, молитися до цієї Великої Святої.", - п. Уляна... (djvu+ocr,36st.,ukr,2,51Mb)
Церква-мучеників_(1981) Церква мучеників. (Окреме число двомісячника «Відгомін любови», ч.2, березень 1981) ...Сьогодні ведеться з чималим завзяттям так званий екуменічний діялог, але, на жаль, він обмежується до вузького кола вищого духовенства і знатоків. На Заході нарід лиш малувато, а в Совєтському Союзі зовсім не є причетний у ньому. Але в Совєтському Союзі через спільно несений хрест переслідування, виріс справжній екуменізм, який через глибокосяжне ісповідування віри і купіль у крові мучеників, сягає до найглибших начал Євангелія: шукати Божого, а не людського. Бо католики, православні, баптисти й інші віроісповідання однаково терплять Христа ради. Це терпіння робить їх у подібний спосіб дітьми Божими і дітьми Христової Церкви. Це є здобуток неоціненої вартости. Модерні екуменісти добре поступили б, якби цей стан речей не губили з очей... (pdf+ocr+ilustr.,16st.,ukr,10Mb)
ХДПЧ_«СЛОВО-ВЧИТЕЛЮ»_(2(40)-2017) Християнський духовно-просвітницький часопис «СЛОВО ВЧИТЕЛЮ» № 2(40)/2017.  «Не побачу — не  повірю», — іноді говорять люди. «Не  повіриш — не побачиш», — говорить Бог. Без віри неможливо догодити Богові, неможливо отримати відповідь на молитву, осягнути спасіння, сподобитися Царства Божого. Так постановив наш Законодавець, тому марно вигадувати інші способи чи методи. «Догодити ж без віри не можна. І той, хто до Бога приходить, мусить вірувати, що Він є, а тим, хто шукає Його, Він дає нагороду» (Євр. 11:6). Сама ж віра приходить через слухання, розуміння й прийняття Божого Слова (Рим. 10:17)...
(PDF+ocr,60st.,ukr,8,4Мb)


УКРАЇНСЬКА_КНИЖКОВА_ПОЛИЦЯ (Основна_папка) (ОНОВЛЕНО: 20.07.2017р. Б.)
Українські_журнали_і_часописи (Основна_підпапка-1)
Пісенник_українця_(Ред_Ю_Винничук_2014)
«Українська пісня - це бездонна душа українського народу», - Олександр Довженко... Нарешті найпопулярніші українські пісні зібрано в одній книжці... Українська пісня — це частина духовного життя народу, і вона не залишає його ні в радості, ні в смутку, крок у крок слідує за ним від дитинства до старості...  (djvu+ocr,193st.,ukr,2.54Mb)
Українські-ігри_«ДЗИҐА»_(П_Черемський,1999) «ДЗИҐА» -  Українські дитячі й молодечі народні ігри та розваги. Петро Черемський. Антологію укладено як базовий практичний посібник з українських дитячих і молодечих народних ігор та розваг для запровадження ігрових методів у навчально-виховний процес. Призначається викладачам навчальних закладів, вихователям, працівникам дитсадків, культосвітніх, музичних і спортивних закладів, дитячих та юнацьких таборів, студентам університетів, педагогічних вузів та училищ, учням середніх шкіл... (pdf-ocr,528st.+61il,ukr,50Мb)
-----
УКРАЇНСЬКА_ДІВОЧА_ГРОМАДА  (основна під-підпапка-1):
Українська_Народна_Писанка
Український_стрій
Українські_страви
Енциклопедія_для_дівчаток (Найк А. Дівочі турботи, виховання самоповаги, 2005)  "Я розкажу тобі, як упоратися з тим, що твоє тіло росте в одному напрямку, а розум — в іншому...", -  Аніта. (pdf+ocr,234st.,ukr,4.73Mb)
Фест-файна-газдиня_(О_Білінська,1993) "Фест файна газдиня" - колоритний галицький вислів, що характеризує дуже гарну, кмітливу, вправну господиню, яка знає і вміє...  (pdf+ocr,223st.,ukr,7.17Mb)
Ваша-вагітність_(Практич-порадник,2010) Вагітність — непростий і водночас найважливіший період в житті жінки. Відомі автори Вільям і Марта Сірзи допоможуть вам пройти цей шлях довжиною у дев’ять місяців: на сторінках книги ви отримаєте...  (djvu+ocr,614st.,ukr,24.10Mb)
--
УКРАЇНСЬКА_ЧОЛОВІЧА_ГРОМАДА  (основна_під-підпапка-2)
Прикраси_для_оселі_з_дерева
«Теорія_брехні»_(П_Екман,2012) Автор цього світового бестселера вчить викривати приховані емоції інших людей, розпізнавати ознаки брехні, відрізняти брехню від прихованих емоцій і навіть... Книжка буде корисною не тільки фахівцям, яким потрібно викривати брехню під час роботи (керівникам, менеджерам з питань безпеки, фахівцям з підбору персоналу тощо), а й звичайним людям, які можуть стати жертвами брехні навіть за досить звичайних обставин... (pdf+okr,320st.+il.,ukr,35,4Mb)
-----
Українські_книжки_(Основна_підпапка-2) (ОНОВЛЕНО: 20.07.2017р. Б.)
Студентентський_науковий_вісник_(ТНПУ_2005-10)  (pdf+ocr,248st.,ukr,eng,3.46Mb)

--
ІСТОРИЧНІ_(під-підпапка-1)
(ОНОВЛЕНО: 20.07.2017р. Б.)
ДОСВІТНІЙ_СПОЛОХ_(М_Масютко)  (chm,59st.,ukr,0,35Mb)
ІСТОРІЯ_УКРАЇНИ-РУСІ_(М_Грушевський_тт1-10)  (chm,10t.,ukr,20,6Mb)
ІСТОРІЯ_УПА_(Ю_Киричук)   (chm,11st.,ukr,0,17Mb)
ХОЛОДНИЙ_ЯР_(Ю_Горліс-Горський)
Збірка містить низку видань твору Юрія Горліс-Горського "ХОЛОДНИЙ ЯР", що перевидавався багато разів в Україні та за кордоном (від 1935 по 2014р.) і належать численним редакторам, упорядникам, укладачам - на будь-який смак, розмір файлу, якість і формат. А також містить коментарі та обкладинки... (pdf,fb2,djvu,epub,docx,odt,txt,13kn.,ukr,zag_r-m,105Mb)
Етнічна історія України_(С_Макарчук,2008) Для студентів вищих навчальних закладів, викладачів, широкого кола читачів, які цікавляться історією українського народу. У посібнику узагальнено відомості з етнографічних, археологічних і різновидових писемних джерел, а також... Розглянуто виступання і тяглість у часі характеристичних компонентів української мови в писемних пам’ятках, звичаєво-обрядовий супровід народного побуту, місце християнської віри у житті людей... (pdf+okr,474st.,ukr,21,9Mb)
«Над_кодацьким_порогом»_(А_Кащенко,1922) Історичне оповідання Адріана Кащенко «Над кодацьким порогом» (Про гетьмана Івана Сулиму) "...Нарешті Сулима прибув у  землю, що була  тоді під владою римського папи,  і подарував йому захоплену турецьку галеру, а разом  із нею 300 турків-бранців. Оповідання про цю подію розійшлися по всьому світу, і ймення Йвана Сулими вславилося всюди"... (pdf+ocr,12st.,ukr,0,27Mb)
Країна-Моксель_(В_Білінський) Перед вами книга, яка, можливо суперечить вашому світогляду. Неодмінне право людини мати особисті переконання. Тим більше, що така тема в історичній літературі досліджується нечасто, хоча після розвалу радянської імперії настав великий час Істини... (pdf+ocr,699st.1-2-3kn.,ukr,10,2Mb) тут всі три книги - одним файлом у PDF, а тут, кожна книга окремо:
1книга;     2книга;     3книга.
Брама-Європи_(С_Плохій) Це авторитетне видання допоможе краще зрозуміти події минулого, а через них – і наше сьогодення. Автор фокусує увагу на українцях як найбільшій демографічній групі, а згодом – головній силі, що стояла за створенням сучасної нації. Дізнайтеся, як наші предки «призвали варягів на царювання», як наша країна боролася за право бути незалежною, пройшла крізь часи кріпацтва, комуністичного терору й Голодомору, Другої світової війни та врешті-решт отримала незалежність...  (pdf+ocr,496st.,ukr,5,1Mb)
Божественна-Комедія_Пекло_(А_Данте,2013) Книга презентує читачеві найновіший у часі український переклад «Пекла» (першої частини «Божественної Комедії» Данте) пера Максима Стріхи. Головною метою цього перекладу було відійти від певного «академізму» давніших версій: не лише адекватно відтворити зміст і поетичну форму Дантового шедевру, але й дати читачеві уявлення про живу, не охололу ще «магму» щойно витвореної поетом італійської мови — у поєднанні найрізноманітніших стилів... (djvu+ocr,354st.,ukr,18,5Mb)
Герої-українського-неба_(Я_Тинченко,2010) Нове дослідження Ярослава Тинченка присвячене українській авіації доби Визвольної війни 1917–1921 рр. та її авіаторам. У книзі вміщено велику кількість світлин, частина з яких публікується вперше. Як додаток на останніх сторінках видання подано зображення якісних реконструкцій літаків, які перебували на службі УНР та ЗОУНР протягом 1917–1921 рр... (djvu+ocr,196st.,ukr,15,2Mb)
Козаки-і-монархи_(Т_Чухліб,2009) Тарас Чухліб. «Козаки і Монархи». Міжнародні відносини ранньо-модерної Української держави 1648-1721 рр. У книзі на основі багатого джерельного матеріалу із залученням досягнень вітчизняної та зарубіжної історичної науки розкривається міжнародно-політичний статус Української козацької держави у другій половині XVII - на початку XVIII ст. Через призму відносин гетьманських урядів з володарями Речі Посполитої, Московської держави, Османської та Австрійської імперій, Кримського ханства, Шведського королівства, Трансільванського і Молдавського князівства та інших країн висвітлюються головні напрями тогочасної вітчизняної зовнішньої політики. Видання розраховане на дипломатів, науковців, викладачів, студентів, усіх, хто цікавиться історією України та її міжнародних відносин... (pdf+ocr,616st.,ukr,4,64Mb)
Генерал Олександр Греків. «ВІЙСЬКОВА ДІЯЛЬНІСТЬ І ДОЛЯ». (Ярослав Тинченко) (pdf+ocr,73st.,ukr,0,67Mb)
-----
НАЦІОНАЛІСТИЧНІ - (Під-підпапка-2) розділу "Українські_книжки" містить:  тематичну збірку творів теоретиків українського націоналізму, від класиків минулого до сьогодення... (ОНОВЛЕНО: 20.07.2017р. Б.)
Дмитро Донцов
ХРЕСТ ПРОТИ ДИЯВОЛА (Д. Донцов)
ЗАПОВІТ ШЕВЧЕНКА (Д. Донцов)
ІДЕЇ ШЕВЧЕНКА ПРО БОГА І НАЦІЮ (Д. Донцов)
Богдан_Червак
«Націоналізм,нариси»_(Б_Червак,2007)
У книжці розглядаються актуальні питання суспільно-політичного життя в країні, чимало уваги приділяється аналізу проблем, що виникли на сучасному етапі її розвитку, у внутрішній і зовнішній політиці Української держави. ...автор прагне допомогти читачеві краще зрозуміти місце і роль українського націоналізму як ідеології, що спрямована на утвердження принципів національного державотворення, формування в наших громадян патріотичного світогляду та активної життєвої позиції... (pdf+okr,112st.,ukr,9,05Mb)
Дмитро_Донцов
«НАЦІОНАЛІЗМ»_(Д_Донцов,2006) Головний твір видатного українського мислителя, ідеолога українського націоналізму Дмитра Донцова. У творі автор визначає причини занепаду української державницької думки та окреслює шляхи досягнення національного ідеалу. Книга розрахована на всіх, хто цікавиться історією філософської думки та переймається долею України... (pdf+okr,236st.,ukr,25,3Mb)
Хаос-сучасности-і-молодь_(Д_Донцов,1952) Що, власне, проповідує націоналістична доктрина? Перше, віру в одну свою національну, не чужу — інтернаціональну, ідею; друге — віра в те, що не «дипломатія», не прислужування окупантові дасть перемогу нашій ідеї, а тільки безкомпромісова боротьба із займанцем; третє — що під стягом цієї ідеї нашої боротьби треба гуртувати не «ні холодних, ні гарячих», не «ні правих, ні лівих», — а лише людей однієї віри та ідеї, і людей характеру. Ось, що, коротко, проповідував націоналізм, єдина осоружна і грізна сила Москві... (pdf+okr,56st.,ukr,0,33Mb)
НАЦІОНАЛІЗМ_антологія_(Уп.О_Проценко,В_Лісовий,2000) Ця книжка є першою в Україні антологією, присвяченою проблемам нації та націоналізму. До збірника увійшли уривки з творів, окремі дослідження й статті провідних європейських мислителів і політичних діячів та дослідників націоналізму ХІХ-ХХ століть... (pdf-okr,872st.,ukr,7,28Mb)
«Мовна-шизофренія»_(Ю_Шевчук,2016) Нічого так влучно й лаконічно не визначає сучасний стан українського суспільства сьогодні, як вираз "мовна шизофренія". Під мовною шизофренією, або лінґвошизофренією, маю на увазі послідовне змішування двох мов, української і російської, в одному місці і в один час... (pdf+okr,60st.,ukr,8,68Mb)
Секрети-української-мови_(С_Караванський,2009) “Секрети української мови” - це популярна розповідь про самобутні риси української мови, зачесані під канцелярську гребінку під дією асиміляторських заходів. Автор розглядає всі галузі “мовного господарства”, зачеплені руйнацією: орфоепію, лексику, словотвір, правопис і частково граматику. Описано методи, застосовувані для упослідження українського слова. Наведено поради, як долати дискримінаційну спадщину минулого... (djvu+ocr,345st.,ukr,5,06Mb) + самсклепав з doc: (pdf+ocr,139st.,ukr,0,86Mb)
«Перспективи_Української_Революції»_(С_Бандера) «ПУР» - у цій книзі вміщено вибрані праці Степана Бендери з проблем теорії націоналізму, організованого націоналістичного руху, завдань і форм національно-визвольної революції. Публікацію здійснено репринтним способом за виданням ОУН 1978 року (Мюнхен) з передмовою Ярослава Cтецька за редакцією Данила Чайковського. Остання редакція й упорядкування до друку Степана Ленкавського...  (pdf+ocr,404st.,ukr,2,58Mb)
«Місія_Бандери»_(Я_Сватко,2003) У книзі описано життя і діяльність Степана Бандери - лідера та ідейного натхненника револіоційної ОУН, ім'я якого стало символом боротьби за незалежність України в середині ХХ століття. Наведені непубліковані в інших виданнях спогади про Степана Бандеру керівника розвідки ОУН Степана Мудрика-"Мечника". У книзі використані матеріяли польських, німецьких та радянських архівів, спогади учасників підпілля ОУН та працівників радянських спецслужб...  (pdf+ocr,68st.,ukr,22,58Mb)  або полегшенний варіант: (pdf+ocr,65st.,ukr,1,58Mb)
Монографія_«Олег Ольжич...»_(Петро_Iванишин) Монографія «Олег Ольжич – герольд нескореного покоління» Ця  книжка  –  це  спроба  молодого  науковця  Петра  Iванишина,  студента  філфаку Дрогобицького  педінституту  ім.  I.  Франка,  осмислити  світоглядну  еволюцію  поета Олега  Ольжича  та  ідейно-естетичні  параметри  його  творчості.  Біографія  і  творчість поета  розглядаються  в  тісному  зв'язку  з  національно-визвольною  боротьбою  30–40-х років, активним учасником і одним із керівників якої він був... (pdf+ocr,220st.,ukr,1,5Mb)
МОСКОВСТВО_(П_Штепа) Московство:  його  походження,  зміст,  форми  й  історична тяглість. У  книзі  на  багатому  історичному  матеріалі,  фактах,  свідченнях численних  російських  та  закордонних  авторів  аналізуються  передумови, витоки, закономірності виникнення, розвитку і занепаду Російської імперії. Автор  з  позицій  патріота  України  всебічно  розглядає  історичне  підґрунтя визвольних  змагань  свого  народу  за  здобуття  незалежності,  створення української  держави,  пророкує  їхнє  переможне  завершення... (pdf+ocr,381st.,ukr,3,03Mb)
Москва-Ординська_(В_Білінський,2011) За свідченням відомого історика М. М. Карамзіна, російська історична наука, як і багато інших, перевантажена міфами, так званими «доважками брехні». Прибравши з описового каркаса російської історії очевидні вигадки, автор подає її такою, якою вона була насправді... (pdf+ocr,304st.,ukr,7Mb;fb2,1Mb) 


Українські_словники_(Основна_підпапка-3)
(ОНОВЛЕНО: 06.04.2017р. Б.(довідники, енциклопедії, підручники, тести, тощо. (pdf; djvu; chm))
СЛОВНИК-АНГЛІЦИЗМІВ_(Я_Голдованський
В словнику зібрані слова, що прийшли в українську мову з
британського, американського, канадського, південноафриканського,
австралійського та новозеландського варіантів англійської мови і набули в
нас загальномовного поширення. Читач знайде у словнику відомості про
історію наукових та технічних винаходів, спортивних ігор та іншіх
об'єктів номінації, що прийшли до нас з англомовних країн разом із
своїми назвами. Ті, хто вивчає ангійську мову, зможуть одержати
відомості про понад тисячу англійських слів, які широко вживаються в
сучасній українській мові, історію їх виникнення в англомовних
країнах... (pdf+ocr,102st.,ukr.,0,74Mb)
EUTD_(2005)  English-Ukrainian Technical Dictionary (Англійсько-Український Технічний Словник)   (pdf+ocr,1161st.,eng,ukr.,2,81Mb)
Iнверсiйний_словник_української _мови_1985 (папка+)
Iнверсiйний_словник_української _мови_1985 (файл)
Конвертовані_у_пдф:
Англо-український_політехнічний_словник
Політологічний_словник
Російсько-український_словник_(Н_Непийвода)
Словник_англіцизмів
Словник_синонімів
Словник_студентської_мови
Кореневий_Гніздовий_Словник
 Сучасний_словник-з-етики_(М_Тофтул) Словник містить визначення більше чотирьохсот термінів, в яких з'ясовується: зміст основних понять теорії та історії моралі; вклад відомих теоретиків моралі в розвиток етики, зокрема й українських; біля ста термінів і висловів на давньогрецькій, латинській та інших іноземних мовах; даються приклади влучних афоризмів, що стосуються відповідних моральних проблем... (PDF+ocr,416st.,ukr,11,1Мb)
Українсько-англійський_та English-Ukrainian_Dictionary_(В_Лев,1947).  Хоч  і  невеликий  розміром  словник Лева-Вербяного, то проте він обхоплює собою основний лексичний засіб англійської й української мов. Увійшли в нього найпоширеніші слова щоденного мововжитку та й елементарні дані 8 ділянок права й адміністрації, економії, техніки, математично-природничих та гуманістичних дисциплін. В цілому словник обхоплює понад 27 тисяч слів, не влічуючи сюди зворотів і  фраз, що підібрані теж під кутом зору потреб і вимог актуального життя. Крім цього взято до уваги й найважливіші скорочення однієї й другої мови. Таким чином український користувач, для якого насамперед призначена книжка, дістає в  руки зразковий двомовний словник середнього типу в двох частинах.... (Властиво, це ОДИН словник у ДВОХ частинах, але подаємо його так, як взято нами з першоджерела). (1ч.,pdf+ocr,234st.,ukr,8Mb)  і  (2ч.,pdf+ocr,509st.,ukr,18Mb)
Українсько-чешський-розмовник_(I_Krok,1919) Ukrajinsko-Ceske Rosmluvy. Українсько-чешські розмови (розмовник). Ukrajjnsky jazyk mа celkem svuj odlisny raz mezi ostatnimi slovanskymi jazyky, mа vlastni dokonale tvary i uрlnу slovni poklad, vhodny k vyjadreni vsech odstinu myslenky. Jako kazda slovanska rec podoba se ve svem zaklade cirkevne slovenskemu, jаzуku а prostrednictvim tohoto i ruskemu a polskemu, od nichz si vypujcil nemalo slov i obratu vzhledem k podminkam verejne ро1itickeho zivota, а rovnez пеmalо svych sIovesnych роkladu vydal і temto recem... (pdf-ocr,42st.,ukr,4,08Mb) або (djvu-ocr,43st.,ukr,2,62Mb)
--
Підручники_сучасної_укр-мови:
Підручник_сучасної_укр-мови (chm)
Підручник_сучасної_укр-мови (html,rar)
Тести_з_УМ_5-12клас_2007 (djvu)
Електронний_підручник_з_укр-мови (zip)
--
Словники_іншомовних_слів:
Словник_іншомовних_слів_(І.Єрмоленко,djvu+OKR)
Укр-мова_як-говорити-правильно:
Як говорити правильно (111 - jpg)
MySlideShow_ukr_mova.exe
mapa_ukr-govirok.jpg
--
ДОВІДКОВА_ЛІТЕРАТУРА
Антисуржик_(О_Сербенська,1994) Олександра Сербенська. Антисуржик. Вчимося ввічливо поводитись і правильно говорити. Посібник. (Слово “суржик” давно відоме в Україні, насамперед у млинарстві. Суржиком називали мішанину зерна - жита, пшениці, ячменю, вівса, а також борошна з такого зерна; це були не першосортне зерно та низького сорту борошно.) "Усунути деформацію мови, очистити її від спотворень, повернути нашій мові справжню народну красу - це справа честі всіх нас, і старших, і молодших, це природний обов'язок кожного перед незалежною, вільною Україною..." - О. Гончар. Для учнів середніх шкіл, а також якнайширшого кола читачів, які хочуть вдосконалти знання української мови... (pdf-ocr,146st.,ukr,7,27Mb) (pdf+ocr,145st.,ukr,13,4Mb) або (djvu+ocr,145st.,ukr,8,85Mb)
ІМЕНА-ЛЮДЕЙ_(Словник-довідник,2005) Л. Скрипник, Н. Дзятківська. «Власні імена людей». Третє видання cловника-довідника своєю побудовою, змістом і обсягом суттєво не відрізняється від видання 1996 р. У ньому подаються офіційні імена, уживані в Україні, та їх варіанти, включено відомості про їх походження, правила правопису українських і російських прізвищ. Імена ілюструються уривками з поетичних творів, народних пісень тощо. Для філологів, працівників преси, загсів, паспортних столів, для всіх, хто цікавиться походженням власних імен. Словник стане у пригоді молодим батькам. (pdf+ocr,334st.,ukr,ru,lt,gr,32,2Mb) або (djvu-ocr,334st.,ukr,ru,lt,gr,6,2Mb)
Їстівні-та-отруйні-гриби-України_(М_Зерова,1970) Марія Зерова. «Їстівні та отруйні гриби України». Книга розповідає про їстівні та отруйні гриби, які зростають на території України. Автор наводить характерні ознаки, за якими можна легко відрізнити їстівні гриби від отруйних, вказує час збирання різних грибів, способи використання їх. Наведено також найновіші літературні дані про отрути, властиві деяким грибам, симптоми отруєння і методи лікування при цьому. Для кращого орієнтування у видовому складі їстівних та отруйних грибів і полегшення їх визначення в книзі наведені кольорові таблиці. Написане в популярній формі, книга розрахована на працівників контрольних пунктів, заготовчих організацій, санітарних лікарів і на широке коло читачів... (pdf+ocr,185st.(139st.+46il.),ukr,42,6Mb)) або (djvu-ocr,191st.,ukr,6,03Mb)


AUDIOTEKA (mp3)
УКРАЇНСЬКІ_ГУМОРЕСКИ  (Основна_підпапка) (ОНОВЛЕНО: 03.09.2016р. Б.))МАЛЯТАМ  (Основна підпапка-2) Збірка містить пісеньки, казки, віршики, забавки, саморобки, тощо...  (ОНОВЛЕНО: 24.12.2016р. Б.))
--
Віршики-та-загадки_(«Для найменших»_А_Супрун_2014)
До видання ввійшли зворушливі і добрі віршики та загадки. Малюку обов'язково сподобаються милі герої, яскраві ілюстрації та тонкий гумор, і книга стане для нього найулюбленішою... (pdf+ocr,66st.,ukr,16,7Мb)

--
Українські_народні_казки_(Л_Безусенко,2003) Мандруючи разом з Іванком, бідним або багатим господарем, чи з дівчиною-красунею життєвими лабіринтами, хлопчики й дівчатка навчаються відрізняти добро від зла, високе від низького, щоб стати потім людьми серед людей - розумними, щедрими на почуття і гідні вчинки... (pdf+ocr,290st.,ukr,8,01Mb)
--
Добірка-книг-серії_«Крок-до-школи» (В. Федієнко. Добірка книг із серії «Крок до школи») "Ми готуємось до школи без проблем" та "Чи готові ми до школи? Великакнига тестів" по 128 сторінок... (pdf-ocr,16kn., ukr, zag.r.61,8Mb +1kn.9,47Mb)
Книжки назагал доброї якості, але без текстового шару (OCR). Тож ми спробували накласти його власноруч і вийшло доволі непогано та тільки розмір файла значно збільшився. Наприклад: збірка містить дві папки, одна з яких має 1 з серії книжок, перетворену нами з текстовим шаром, а решта в іншій папці без ocr, тож можете їх порівняти. Якби раптом у Вас не було необхідних інструментів для накладення ocr-шару, то можете звертатися у своїх кометарях на нашому блозі КАТЕХИТИКА-4 і ми вам допоможемо в цьому.
--
Книжка-про-неслухнясиків_(Т_Лисенко,1998)
Вірші для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку... "Є діти-неслухнясики, є діти-пустуни, є діти-шкоденята, а є вередуни. Мама їм книжку цю прочитає, може, хтось із них себе впізнає?" (djvu-ocr,21st.,ukr,3,52Mb)
--
Цікава-англійська_(В_Кліш,2000)
  Для вчителів Початкових класів і батьків. Книжку укладено з урахуванням програми з англійської мови для учнів молодших класів (увідний курс усного випередження). Велика кількість доступного розважального матеріалу - скоромовок, дитячих віршів і пісень, ігор - допоможе вчителям і батькам зацікавити малят вивченням англійської мови, а також буде сприяти запам'ятовуванню англійських слів і виробленню правильної вимови...  (djvu+ocr,322st.,ukr,8,24Mb)
-----
Українські-народні-казки,пригоди-та-віршики (під-підпака-1)
(ОНОВЛЕНО: 01.10.2016р. Б.)
Веселі_казки_(П_Глазовий,1990)
Для дошкільного і молодшого шкільного віку (djvu-ocr,84st.,ukr,3,82Mb)
--
Веселе_місто_Алфавіт_(Т_Коломієць) Для дошкільного віку. Віршики, які допомагають вивчити алфавіт. (djvu-ocr,42st.,ukr,3,44Mb)
--
Веселі-пригоди_(С_Руданський,1985) Для молодшого шкільного віку. Весела хрестоматія. Оповідання, казки, вірші, байки, приповідки, прислів'я, приказки, скоромовки... (djvu-ocr,197st.,ukr,8,07Mb)
-----
Українські-дитячі-і-юнацькі,народні-ігри-та-розваги (П_Черемський,ДЗИҐА_1999) Практична цінність книги – у поданні розмаїтого спектра народних ігор через обрядове коло невіддільно від пісні і танку як в джерельних записах визначних фольклористів. Варто зазначити наявність оригінального класифікатора кількох сотень народних ігор, наведених в книжці...  (pdf+ocr,528st.+61il,ukr,49Мb)


ДИТЯЧИЙ КІНОЗАЛ  
(ОНОВЛЕНО: 01.10.2016р. Б.)
Збірка
містить декілька папок з понад чотири десятка мультиків, відібраних за
критерієм найбільш духовно-корисних для ваших малят.
До кожної папки
додано детальний опис або пояснення в txt-форматі під назвою
REDME...
ДИТЯЧИЙ КІНОЗАЛ, це - основиний розділ (папка) для вашої МАЛЕЧІ, в якому містяться інші підпапки та файли, а зокрема: 
ДИТЯЧА_НЕДІЛЬНА_ШКОЛА
AUDIO-казки:
КАЗКИ ДІДА ПАНАСА:  13 файлів mp3+covers+опис
Українські народні казки: 8 файлів mp3+cover+опис
Інші дитячі казки:  6 файлів mp3+cover+опис
КОЛИСАНКИ:  21 файл mp3+covers+описДля_дітей_НШ: 13 папок  (ОНОВЛЕНО: 08.11.2016р. Б.)
---
Від дітей Недільної Школи:
НДШ_кл-1-2-3_2016_(фото+відео)
НДШ_Літургія_(лист_2016) 
(фотоальбом)
НДШ_сакрально-мистецькі_твори_(лист_2016)
  (фотоальбом)
Дітки, готуємось до сповіді
: 1 файл djvu+covers
Готуємося_до_сповіді_(Для_дітей)
Ця книжечка адресована дітям, які пристyпають до сповіді й потребують відповідногo приготування. У ній в доступній для дітей формі пояснено, що таке сповідь, навіщо вона потрібна і що тpeба зробити, аби добре висповідатися, щоб вона дала гарні плоди...  (djvu+ocr,48st.,ukr,2,12Mb)
Притчі,вірші,сценарії,колядки,прислів'я,загадки: а також комікси й журнали: містить 9 файлів у форматах djvu і pdf+covers+опис
10-Божих-Заповідей_
(Т_Зінько,2012)
Автор гарною віршованою формою тлумачить нам значення кожної заповіді, багатогранно їх розмежовує. У цій поезії і глибина, і тонкий ліризм, і співчуття до кожного заблукалого серденька, і багато любові. Любові, якої вчить нас Господь Бог. Любові, яка лежить в основі усіх десяти Божих заповідей. І любові, якої можна і треба вчитися... (djvu+ocr,16st.,ukr,7Mb)
Християнська-етика_Хочу-пізнавати (можна використовувати для дошкільного виховання)  Світ навколо дитини в розмальовках - сім'я, батьки, друзі, вчителі, християнські свята... Робочий зошит учня 1-го класу (djvu+ocr,33st.,ukr,1,1Mb)
Ісус_та-Його-життя_(УБТ,1997) У цій книзі ви зустрінетесь з Ісусом Христом - нашим Щастям, Радістю і Добром. У книзі подане ілюстроване Євангеліє від Марка, з примітками, коментарями та завданнями... (pdf+ocr,59st.,ukr,29Мb)
Різдвяні-історії_(І_Андрусяк,2010) Усі твори, що ввійшли до цієї книжки, пов’язані з Різдвом... вертеп — традиційна святочна вистава, далі йдуть колядки — невід’ємний атрибут Святвечора. Розділ «Різдвяна казка» містить вірші, оповідання, казки українських та іншомовних письменників...  (djvu-ocr,260st.,ukr,2,7Mb)
Ангел-хоронитель_(Х_Рейнарович,ЧНІ,2012) Бог дав нам такого незмінно вірного товариша - нашого Ангела-хоронителя, який нас завжди супроводжує. Молитва до нашого надійного друга є найкращою можливістю тримати із ним добрий зв'язок...  (djvu-ocr,14st.,ukr,3,9Mb)
7-Святих_Таїнств_(Т_Зінько,2012) Сім Святих Таїнств у віршах. Автор у легкій, віршованій формі зрозуміло подає нам пояснення Таїнств і розповідає про їхню духовну важливість для кожного християнина.
"Будь-яким гріхом, малята,
Ображаємо ми Бога,
Викликаємо цим сльози
В нашого Отця Святого"... (djvu+ocr,14st.,ukr,4,94Mb)
Богородице Діво. (Х_Рейнарович,2014) Молитва до Пресвятої Богородиці. Завдяки цій книжечці малятко навчиться молитися до Божої Матері. А цікаві та яскраві малюнки допоможуть дитині краще зрозуміти зміст кожного речення, яке вона промовляє...  (djvu-ocr,12st.,ukr,5,3Мb)
Отче_наш_(Х_Рейнарович,2012) Ілюстрована яскравими малюнками книжечка “Отче наш” стане незамінним помічником для батьків, які прагнуть навчити дитину молитися. З цим виданням Вашому маляті легко і цікаво буде вивчити молитву «Отче наш», а також на прикладі малюнків зрозуміти значення тексту молитви...  (djvu-ocr,16st.,ukr,5,3Мb)Мультсеріал «Духовне Намисто»  Збірка містить, поки-що: 8 мультиків + в окремій папці Духовне намисто - храми ще 4 мультика про основні святині України в mp4+covers+опис
Декалог
     Збірка містить: 2 мультика про Десять Божих Заповідей mp4+covers+опис
Ісусові_притчі   Збірка містить: 1 мультик Ісусові притчі, але у двох варіаціях і форматах, тобто одним файлом в mp4 і у трьох частинах в wmv+covers+опис«Мишеняткова абетка»
Містить: 2-підпапки+24-відеоролика+2 zip+covers+redme (
ОНОВЛЕНО: 29.09.2016р. Б.)
Ви можете ПЕРЕГЛЯНУТИ і безкоштовно їх
ЗАВАНТАЖИТИ з GoogleDysk
НОВА_АБЕТКА_ukr_multfilmy  (містить: 13 мультиків)
«Мишеняткова абетка», це - збірка (24 відеоролика + український алфавіт + обкладинки (covers) + опис і пояснення) для найменших малюків, яка має на меті лише ознайомити вас зі справжньою інтерактивною грою, яку, звичайно ж, можете безкоштовно завантажити в Авторів або грати OnLine, за цим посиланням:

-----
ВЕСЕЛІ_АБЕТКИ (під-підпапка-2)
АБЕТКА_(О_Олесь)
Наш маленький читачу! Розріж «Абетку» і з окремих аркушиків склади книжечку. В ній ти в ній ти познайомишся з цікавими птахами та тваринами, а також прочитаєш віршики, які для тебе написав... (djvu-ocr,16st.,ukr,0,44Mb)
АБЕТКА_з_історії_України_(Я_Паладій) «Абетка з історії України»  (djvu-ocr,36st.,ukr,1,80Mb)
АБЕТКА_(Л_Полтава) АБЕТКА веселенька для дорослих і маленьких (pdf-ocr,35st.,ukr,7,79Mb) Ви маєте до вибору два варіанти тієї ж книжечки, перша - без текстового шару, а друга з ним = (pdf+ocr,35st.,ukr,12,6Mb)
АБЕТКА_УКРАЇНИ_(Н_Дичка) Любі малята! Якщо ви любите мандри рідною країною, то ця Абетка призначена саме для вас. Якщо ж ви ще ніколи не подорожували, то тим більше ця книжка стане вам у пригоді. Вона відкриє шлях до нового світу...  (pdf+ocr,54st.,ukr,4,04 Мb)
АБЕТКА_Християнська_(Б_Стельмах,2014) Ангел  Ангела  питає: «Хто  абетку так  гортає, Аж  здіймає  вітер?» «Хай  брат Ангел  сам  погляне: Це  ж  маленькі  християни  -  Фани*  наших літер!» Вашому малюкові вже час вивчати літери? Чудові, веселі віршики відомого українського поета Богдана Стельмаха про Ангелят, Церковцю, Писанку... допоможуть вам у цьому. (pdf+ocr,68st.,ukr,24,7Мb)RETRO-МОБІЛОЧКА (Основна папка) Оновлено: 13-11-2016р.Б)
Збірка містить: побожні заставки на екран, прерізні саморобні рінгтони в mp3; величезну збірку українських, народних та жартівливих, (понад 3800) мелодій в mid; книжки; колядки, а також християнські та українські пісні, церковний календар (v3,apk) тощо.VIDEOTEKA_(мобільний-формат)  (Основна папка)
(Документальні та художні фільми, конвертовані у мобільний формат, для ознайомлення чи перегляду на планшеті, айфоні, мобільному телефоні, тощо...) 
(ОНОВЛЕНО: 06.06.2017р. Б.)

Документальні_фільми  (Основна підпапка-2)
ОНОВЛЕНО:   20-10-2016р. Б.

Слобожанська-місія_Великого-Митрополита (д/ф,640x360,410kbps,mp4,70Mb)
Куди-і-як_я_інвестую_своє_життя_(вл_Венедикт)  Звісно ж, владика Венедикт, настільки й усіма знаний, що не потребує того, щоб про нього щось і комусь розповідати, а тільки слухати його духовного слова, мудрих порад та застосовувати їх у своєму повсякденному житті - з Богом і між собою...    (д/ф,400x240,256kps,01:20,mp4,192Mb)
Проповідь_Блаж_ Святослава_(на-1нед_В_Посту) Проповідь Блаженнішого Святослава, патріарха УГКЦ, на Першу неділю Великого Посту. "Прийди і подивись!" (Йо.1,43-51). Тема проповіді, це три моменти у житті кожної людини, а саме: ОЧІКУВАННЯ -> ЗУСТРІЧ -> СПОВНЕННЯ НАДІЇ...  (д/ф,400x240,256kps,00:12,mp4,28,0Mb)
Холодний-Яр_Воля-України_або-смерть-2014  Холодний Яр — це одна з найяскравіших сторінок визвольної боротьби в Україні. Це живий приклад, як невеликі числом, але сильні духом — можуть успішно боротися з незрівнянно сильнішим ворогом...   (д/ф,480x272,507kbps,00:23,mp4,107Mb)
Чому-неварто-жити-разом-до-весілля_(о_Михайло,OP) На питання майбутніх молодят: "Чому не варто жити разом до весілля?",  відповідає отець Михайло Романів OP... (д/ф,352x240,50kbps,00:15,mp4,ukr,35Mb)


ШЕДЕВРИ КЛАСИЧНОЇ МУЗИКИ
(Збірка містить -  16 файлів+covers (ОНОВЛЕНО: 22.07.2015р. Б.))
https://drive.google.com/open?id=0B36OXJPMqAw2bW1UUFBxMVAzcTg
«ЗОЛОТА КОЛЕКЦІЯ» (Збірка класичної музики)
ZK-1_RELAXACIA_(2004)
ZK-2_PERLYNY_(2007)
ZK-3_PERLYNY-DITY_(2006) Співають діти
КОНЦЕРТИ КЛАСИЧНОЇ МУЗИКИ (Classic musics)
Ludwig Van Beethoven
Збірка містить: шість концертів (ОНОВЛЕНО: 15.07.2016)
Ludwig Van Beethoven_(collection of lectures concerts)
Johann_Sebastian_Bach_(organ_works-cd-1990+covers)
Wolfgang Amadeus Mozart.


ЦЕРВОВНІ_ДОКУМЕНТИ   (Підпапка-4)
(ОНОВЛЕНО: 15.07.2018р. Б.) Збірка буде містити, перекладені українською мовою, всі Документи_ІІ-ВС_(1962-1965), а також Пастирські послання, енцикліки, звернення
Документи Другого Ватиканського Собору (1962-1965):
Конституції, декрети, декларації. Коментарі (2014). Наше видання є новою спробою подати українському читачеві ці документи. З латинської мови, якою виходять усі офіційні матеріяли Католицької Церкви, їх переклав колектив перекладачів, які намагались якнайточніше і зрозуміліше передати їхній зміст сучасною українською мовою... (pdf+djvu,16+1doc.,ukr,z.r-r_76Mb)
Документи у форматі pdf:  загальним розміром: 66,2Mb
Документи у форматі djvu: загальним розміром: 9,35Mb
Берестейське-Церковне-3'єднання_(І_Гарасим)
Сьогоднішній контекст тогочасного церковного акту відносно широкий, він враховує не лише сучасний стан 3'єдиненої Української Греко-Католицької Церкви у світі, але також її місце в екуменічному діалозі, який критично оцінює Унію як метод і модель єднання церков. Це відзначають сучасні українські дослідники, ось їхнє спостереження:”Унія, як метод і форма об'єднання церков, не виправдала себе. Що визнають...”... (pdf+ocr,36st.,ukr,2,69Mb)
------
ЕНЦИКЛІКИ  (Підпідпапка-1) ОНОВЛЕНО:  25.04.2018р.Б.
Енцикліка_ARCANUM_DIVINAE_(Лев-XIII,1880)  ARCANUM DIVINAE. Енцикліка ЛЕВА XIII, Папи Римського «Про християнське подружжя» проголошена 10 лютого 1880 р. Б.. ..."Прихований промисел божественної мудрості, який Спаситель людей Ісус Христос прийшов здійснити на землі, передбачав, що Він повинен через Себе і в Собі божественно оновити світ, який уже довгі роки потопав у занепаді. Апостол Павло підсумовує це гідними та величними словами, коли пише до Ефесян: “Він дав нам пізнати тайну своєї волі… об’єднати все у Христі: небесне й земне.” Воістину, стаючи до виконання заповіді Свого Отця Господь наш Ісус Христос відразу ж надав усім речам нової форми та наділив їх новою красою, стираючи дію старіння, спричинену часом. Бо він зцілив рани, які гріх нашого прабатька завдав людському роду..."... (pdf+ocr,14st.,ukr,0,83Mb)
Енцикліки Св_Івана-Павла-ІІ
Енцикліка_VERITATIS-SPLENDOR_(Св_Івана-Павла-ІІ,Папи_Римського) VERITATIS-SPLENDOR – СЯЙВО ІСТИНИ ...Сяйво Істини сяє в усіх ділах Творця, а особливо в людині, створеній на образ і подобу Божу (пор. Бут.1,26): правда просвітлює людський розум і формує свободу людини, провадячи її у пізнанні й любові до Господа. Тому Псалмопівець молиться: „Яви нам, Господи, світло лиця Твого!” (Пс.4,7)... (pdf+ocr,113st.,ukr,0,93Mb)
FAMILIARIS-CONSORTIO (СІМЕЙНА СПІЛЬНОТА) Апостольське повчання
Св. Папи Івана Павла ІІ... про завдання християнської сім'ї в сучасному світі. ...Знаючи, що подружжя і сім’я є одними з найцінніших людських благ, Церква бажає піднести свій голос і запропонувати допомогу тим, хто вже усвідомив цінність подружжя і сім’ї та бажає бути їм вірними, тим, хто невпевнений, стривожений, хто шукає істину, а також тим, кому несправедливо перешкоджають свобідно жити власним сімейним життям. Підтримуючи перших, просвітлюючи других і допомагаючи третім, Церква пропонує своє служіння кожному, хто стурбований долею подружжя і сім’ї...  (pdf+ocr,107st.,ukr,1,03Mb)
REDEMPTORIS-MISSIO_(«Місіонер»,2011) У  Енцикліці  «Місія  Відкупителя» Св. Папа  Іван Павло II  наголошує  на постійну актуальність місійного послання, бо місії відновлюють Церкву, зміцнюють віру, збагачують християнське життя, направлені на переконання нехристиян, до яких спрямована місійна діяльність і  вказують на Божу любов, яка виявляється в Ісусі Христі... (pdf+ocr,52st.,ukr,0,83Mb)
Енцикліки Св. Папи Івана Павла ІІ, написані від 1979 до 1987:
1. REDEMPTOR GOMINIS - ВІДКУПИТЕЛЬ ЛЮДИНИ (1979)
2. DIVES IN MISERICORDIA - БОГ БАГАТИЙ МИЛОСЕРДЯМ (1980)
3. LABOREM EXERCENS - З ПРАЦІ СВОЄЇ (1981)
4. APOSTOLI SLAVORUM - АПОСТОЛИ СЛОВ'ЯН (1985)
5. DOMINUS VIVIFICANS - ГОСПОДА ЖИВОТВОРЯЩОГО (1986)
6. MATER REDEMPTORIS - МАТИ ВІДКУПИТЕЛЯ (1987) 
(pdf+ocr,346st.,ukr,42,4Mb), a також (djvu+ocr,348st.,ukr,2,83Mb)
EVANGELIUM-VITAE_(«ЄВАНГЕЛІЯ  ЖИТТЯ»,1995) У  Енцикліці  «EVANGELIUM VITAE» Св. Папа  Іван Павло II  повчає  ПРО ВАРТІСТЬ І НЕДОТОРКАНІСТЬ ЛЮДСЬКОГО ЖИТТЯ. «ЄВАНГЕЛІЯ  ЖИТТЯ»  містить  в  самому серці послання Ісуса Христа... Життя в часі є головною умовою, першим  кроком і неодмінним складником суцільного та неподільного процесу людського існування. Цей процес несподівано і беззастережно опромінений обітницею і відновлений даром Божого життя, яке виповнюється у вічності... Однак людський вік не є дійсністю «останньою», «але передостанньою»; є отже святою дійсністю, яку довірено нам, аби берегли з почуттям відпоаідальности й удосконалювали в своїй любові та жертвенній відданості Богу і ближнім..  (pdf+ocr,67st.,ukr,1,25Mb)   ...а також оновлений, тобто виправлений текст:  (pdf+ocr,75st.,ukr,0,45Mb) - (Всі випралення даного тексту здійснено 29.01.2018р.Б. на “правах” колишнього студента УКУ))
-----
Енцикліки_бл_Павла-VI
Енцикліка_HUMANAE_VITAE_(Павло-VI,1968,укр)  Енцикліка Папи Павла VI "Про належний порядок передавання людського життя". Сімейне апостольство - Одним із найкоштовніших плодів, які визрівають із неухильних намагань подружжя коритися Божому законові, є часте бажання подружжя ділитися своїм досвідом з іншими. Так до широкого обсягу покликання мирян додається нове видатне апостольство: взаємне служіння тих, які є в однаковій ситуації: пoдруги
беруть на себе апостольське завдання щодо інших подруж, по відношенню до яких вони є провідниками. Це видається сьогодні особливо сучасною формою апостольського служіння.[38] (26)...   (pdf+ocr,16st.,ukr,0,59Mb)

POPULORUM PROGRESSIO_(eng) ENCYCLICAL OF POPE PAUL VI ON THE DEVELOPMENT OF PEOPLES (pdf+ocr,16st.,eng,0,17Mb)
--
ЕНЦИКЛІКИ ІВАНА XXIII
Енцикліка_(1959)  ПЛЕКАННЯ-ПРАВДИ - Енцикліка Святійшого Вселенського Архієрея Папи Івана XXIII ПРО ПЛЕКАННЯ ПРАВДИ, ОДНОСТИ І МИРА В ДУСІ ЛЮБОВИ. ...хочемо висловитись про ті три важні справи, а саме про любовне змагання за правду, за Єдність і за мир, бо цього вимагає від Нас апостольський уряд, що його виконуємо. Нехай світло Святого Духа просвічує Нас при Нашому писанню оцього письма і нехай просвічує вас при читанню. А Божа благодать, що діткне ваші душі, нехай спонукає вас до змагання за досягнення бажаних спільних цілей, хоч різні упередження та й немалі труднощі стоять на перешкоді до такого досягнення... (pdf+ocr,30st.,ukr,3,86Mb)
Енцикліка_(1963) PACEM IN TERRIS«Мир на землі». Енцикліка Папи Івана ХХІІІ про встановлення миру між усіма народами в істині, справедливості, любові та свободі. “МИР НА ЗЕМЛІ, що його в усі часи так палко прагнуло все людство, як відомо, можна усталити и укріпити лише свято зберігаючи встановлений Богом лад... Нині ж просто диво, як запекло воює з найкращим ладом Всесвіту сум'яття – і окремих людей, і цілих народів, – так, неначе їхні взаємини можуть керуватися лише силою...”...  Виправлений та наново переформатований текст перекладу енцикліки Л.: (pdf+ocr,26st.,ukr,0,18Mb), а також оригінальний текст перекладу УКУ:  (pdf+ocr,55st.,ukr,5,50Mb)
--
Енцикліка_до_350-ліття_Унії_УКЦ_з_АП_(Пій-XII,1945)  ЕНЦИКЛІКА СВЯТІШОГО ВСЕЛЕНСЬКОГО АРХИЄРЕЯ ПІЯ ХІІ В 350-ЛІТТЯ З'ЄДИНЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ ЦЕРКВИ З АПОСТОЛЬСЬКИМ ПРЕСТОЛОМ. ...„Не маєте чого сумніватися, що через це Ми чи Наші Наступники відберемо щось з вашого права, з патріярших привілеїв, з обрядових звичаїв якоїбудь Церкви“ (Лев ХІІІ, нав. м.). Хоч не надійшла ще та щаслива днина, щоб Ми могли всі східні народи, як повернуться до одної кошари, пригорнути до Наших батьківських грудей, проте з радістю бачимо, що чимало синів з тих сторін, признавши Престіл св. Петра за твердиню католицької єдности, дуже завзято оту єдність далі бережуть і скріпляють... (pdf+ocr,41st.,ukr,2,91Mb)
-----
Енцикліки_Бенедикта-XVI
DEUS-CARITAS-EST_(2006)  (ЕНЦИКЛІКА СВЯТІШОГО ОТЦЯ ВЕНЕДИКТА XVI) «Бог є любов, і хто перебуває в любові, той перебуває в Бозі, і Бог перебуває в ньому» (1Ів.4,16). Ці слова з Першого послання Івана особливо чітко відтворюють суть християнської віри, християнський образ Бога і образ людини та її життя, який з нього [образу Бога] випливає. Крім цього, у тому самому стиху св. Іван подає, можна сказати, формулу християнського життя: «Ми пізнали й увірували в ту любов, яку Бог до нас має»... (pdf+ocr,22st.,ukr.,0,29Mb)
SPE-SALVI_(2007)  (ЕНЦИКЛІКА ВСЕЛЕНСЬКОГО АРХИЄРЕЯ БЕНЕДИКТА XVI) СПАСЕННІ НАДІЄЮ - про християнську надію. «SPE SALVI facti sumus» - ми спасенні надією,- каже святий Павло римлянам, а разом з ними і нам (Рим 8, 24). «Відкуплений» - спасіння - в християнській вірі є не таким вже й простим поняттям. Відкуплення дане нам в тому сенсі, що нам була подарована надія - достовірна надія, завдяки якій ми можемо сміло дивитися в очі нашому сьогоденню. Сьогодення, навіть важке, не страшне, якщо воно веде до якоїсь мети, якщо ми можемо бути упевнені в цій меті, якщо ця мета настільки велика, що виправдовує тягарі шляху... (pdf+ocr,29st.,ukr.,0,35Mb)
CARITAS-IN-VERITATE_(2009)  (ЕНЦИКЛІКА ВСЕЛЕНСЬКОГО АРХИЄРЕЯ БЕНЕДИКТА XVI) CARITAS IN VERITATE (ЛЮБОВ У ПРАВДІ) - про інтегральний людський розвиток у любові і правді.  Любов у правді, яку Ісус Христос засвідчив своїм земним життям, а особливо своєю смертю і воскресінням, є основною рушійною силою справжнього розвитку кожної людини і всього людства. Любов - "caritas" - це надзвичайна сила, що спонукає людей до мужнього та самовідданого ангажування на полі справедливості та миру. Це сила, яка має свої початки у Богові - одвічній Любові і абсолютній Правді. Кожен знаходить своє добро, приймаючи план, який Бог має щодо нього, щоб у повній мірі його здійснити: бо у тому плані знаходить свою правду, а приймаючи її, стає вільним (пор. Ів. 8:22)... (pdf+ocr,51st.,ukr.,0,49Mb)
Інші-ТВОРИ_Бенедикта-XVI: 
ШКОЛА-МОЛИТВИ_(Бенедикт-XVI,2011) «Школа молитви Бенедикта XVI». 28 лютого 2013 року Папа Бенедикт ХVІ завершив свій понтифікат, щоб, «ставши невидимим для світу», посвятити своє життя молитві. І саме молитві він присвячував катехизи під час загальних аудієнцій 2011-1012 року, що стали справжньою «школою» молитви. «Господи, навчи нас молитися» (Лк. 11,1)... (Текст створено і відформатовано з 16-ти окремих лекцій і поєднано в один pdf-файл + додано світлини папи до кожної з них) (pdf+ocr,47st.,ukr,3.82Mb)
Політика-і-віра_(Бенедикт-XVI) «Політика не може походити з віри». Виступ Кардинала Йосифа Рацінгера, Префекта Конгрегації Доктрини Віри, під час круглого столу на тему «Участь католиків у політичному житті та форми, через які вона виявляється». "Політика, на ділі, не може виводитися з віри, але лише з розуму, і роз’єднання сфер політики і віри стосується самої серцевини християнської традиції. Підтвердження цього в словах Христа: «віддайте кесареве кесареві, а Богові Боже». Або слова Св. Бернара Клервоського, звернені до тодішнього Папи: «Не вважай себе спадкоємцем Костянтина. Ти спадкоємець не Костянтина, але Петра. Книга, на яку ти опираєшся, не Кодекс Юстиніана, але Святе Письмо»..."...  (pdf+ocr,2st.,ukr,0.12Mb)
«Істина-і-свобода»_(Бенедикт-XVI) Кардинал Йозеф Ратцінґер. «Істина і свобода».  Сучасні атеїстичні системи являють собою найбільш страхітливі приклади релігійного запалу, відірваного від власної природи і в такому прояві є смертельно небезпечною недугою людської свідомості. Там, де заперечується Бог, зовсім не зводиться свобода, а викрадається її підстава, і, таким чином, вона сама виявляється спотвореною. Там, де найчистіші і найглибші релігійні традиції повністю відкидаються, людина відлучає сама себе від істини, вона живе наперекір їй і стає невільною. Навіть філософські вчення про мораль не можуть бути рішуче незалежними. Відмова від ідеї Бога чи від ідеї істини не може носити моральний характер (14). Якщо не існує істини про людину - людина не володіє свободою. Тільки істина робить нас вільними...  (pdf+ocr,22st.,ukr,0.38Mb)
-----
Енцикліки_Пія-ХІ
MENS-NOSTRA_(1929) ЕНЦИКЛІКА ПАПИ ПІЯ XI ПРО ДУХОВНІ ВПРАВИ.
Коли серед ясного неба й земної тиші настала північ, і в усамітненні, далеко від
людського натовпу, споконвічне Слово Отця стало тілом і показалося смертним, то в небесних сферах залунав небесний гімн: Слава на висотах Богу й на землі мир людям його вподобання (41)...  Цього справжнього миру бажаємо вам, Всечесні Брати, з усього серця... і цього миру ревно просимо в Того, хто привітався як Володар миру, і солодке свято якого — Різдво Нашого Господа Ісуса Христа — наближається і може бути назване таїною миру... (pdf+ocr,15st.,ukr.,0,78Mb)
QUADRAGESIMO_ANNO_(1931) ЕНЦИКЛІКА ПАПИ ПІЯ XI QUADRAGESIMO ANNO [СОРОКОВИЙ РІК]. „...У сорокову річницю енцикліки Rerum novarum, маємо за доречне скористатися цією датою, щоб нагадати про те велике добро, яке завдяки цій енцикліці спливло на Церкву, а навіть на все людське суспільство; щоб відстояти доктрину великого  Вчителя у справі соціально-економічного питання супроти деяких сумнівів, які виникли віднедавна, і розвинути її ширше у деяких   пунктах; і врешті, після ретельного вивчення сучасної економіки та причин виникнення соціалізму, розкрити корені теперішніх соціальних негараздів, а водночас вказати єдиний шлях до здорового оновлення, яким є християнське реформування звичаїв“... (pdf+ocr,32st.,ukr.,1,05Mb) + Передмова до українського перекладу енцикліки (djvu+ocr,2st.,ukr.,0,054Mb)  або (txt,ukr.,0,023Mb)
«ЦЕРКВА БОЖА»_ (1923) ECCLESIAM DEI - «ЦЕРКВА БОЖА» Енцикліка Папи Пія ХІ, до 300-чя мучеництва св. Йосафата (1923). "Буде одне стадо й один пастир" (Йо.10,16). «О, св. Йосафате, хай зволить Бог, щоб твоя кров, яку ти пролив за Церкву Христову, була печаттю єдності з Святою Апостольською Столицею, єдності, до якої ти завжди гаряче прагнув, і за яку день і ніч палко благав Бога, найвищу Доброту і Могутність. І тому, щоб нарешті це все стало можливим, щиро бажаємо мати тебе ревним заступником перед самим Богом і Сонмом Небесним»... (pdf+ocr,7st.,ukr.,0,08Mb)
«ЯК І ПЕРШИЙ»_ (1925) QUAS PRIMAS - «ЯК І ПЕРШИЙ» Енцикліка святійшого папи Пія ХІ. "Бо належить Христу царювати" (1Кор.15,25). «...коли ми розмірковували над найважливішими причинами тих нещасть, які гнітять людей і з ними змагаються, тоді ми відкрито вказали, що такого роду ураган зла не лише тому заполонив світ, що багато людей усунули Ісуса і Його Найсвятіше право з власних традицій і приватного, родинного і публічного життя; але також і в майбутньому не засяє певна надія непохитного миру між народами, поки особи і держави будуть відсторонюватися і заперечувати панування нашого Спасителя. Тому ми закликали, щоб Христового миру шукали в Христовому Царстві і ми оголосили, що маємо намір це вчинити, на скільки Нам це буде дане: а саме, що в царстві Христа не можна, на нашу думку, більш ефективно сприяти відновленню і зміцненню миру, як відновлюючи царювання Нашого Господа...»...  (pdf+ocr,10st.,ukr.,0,10Mb)
On christian marriage_(1930) ON CHRISTIAN MARRIAGE - «ПРО ХРИСТИЯНСЬКЕ ПОДРУЖЖЯ» Енцикліка вселенського ахиєрея ПІЯ ХІ (1930) - про християнське подружжя.  "Наскільки велика гiдність нeпoрoчнoгo подружжя, Преподобні Брaття, мoжнa зробити висновок з тoгo, щo нaш Гoспoдь Iсус Xристoс, Син Прeдвiчнoгo Oтця, взявши на Себе прирoду впaлoї людини, у тiй нaйлaскaвiшiй ікoнoмiї, якoю здiйснив пoвнe вiдкуплeння нaшoгo рoду, нe лишe зaбажав в oсoбливий спoсiб встановити тaкoж і цeй принцип та фундaмeнт дoмaшньoї спільноти, а oтжe – всякого людськoго спiлкування, aлe відновляючи його дo первіснoї чистoти бoжeствeннoго встановлення, пiднiс йoгo дo прaвдивoї й вeликoї (Eф. 5,32) тaйни Нoвoгo Зaкoну, дoвiряючи весь її порядок та дбaння прo нeї Цeрквi – свoїй Нaрeчeнiй... (pdf+ocr,30st.,ukr.,0,22Mb)
Енцикліки_Франциска, Папи Римського:
LUMEN_FIDEI«Світло віри»_(2013) Lumen Fidei – «Світло віри» – перша Енцикліка Папи Франциска, написана у тісній співпраці з його попередником Бенедиктом XVI і підписана 29 червня 2013 р. "...Cпеціальний засіб для передавання віри – Святі Тайни. Насамперед, – Хрищення, що пригадує нам про те, що віра має бути одержаною в церковному сопричасті, тому що ніхто не може охристити сам себе. Воно також вказує на співпрацю між Церквою та родиною у передаванні віри. Цінною поживою для віри є Пресвята Євхаристія, яка вчить нас дивитися в глибину дійсності. Іншими засобами є молитви «Символ віри» та «Отче наш», які включають віруючого в правди, які він визнає, та дають йому можливість дивитися очима Ісуса. Врешті, Десять Божих Заповідей, які не є збором заборонних наказів, але конкретними вказівками про те, як увійти в діалог з Богом. Крім того, – підкреслює Папа, – віра є одною, а єдність віри є єдністю Церкви..." (pdf+ocr,30st.,ukr,0,20Mb)
***Ця ж енцикліка білоруською мовою:
LUMEN_FIDEI–«Святло веры»_(2013). Энцыкліка святога айца Францішка да біскупаў, прэзбітэраў і дыяканаў, да кансэкраваных асобаў і да ўсіх свецкіх вернікаў пра веру. "Найбольшым доказам верагоднасці любові Хрыста з’яўляецца Яго смерць за чалавека.  Калі  ахвяраванне  жыцця  за  сяброў  з’яўляецца  найвышэйшым  доказам любові (пар. Ян. 15,13), то Езус ахвяраваў сваё жыццё за ўсіх, таксама за тых, хто быў ворагам, каб такім чынам перамяніць сэрцы. Вось чаму Евангелісты гадзіну Крыжа  лічылі  кульмінацыйным  момантам  позірку  веры:  у  гэтай  гадзіне  яснее бляск  велічы  i  глыбіні  Божай  любові.  Св.  Ян  змясціў  тут  сваё  ўрачыстае сведчанне, калі разам з Маці Езуса глядзіць на таго, каго прабілі (пар. Ян. 19,37): «А той, хто ўбачыў, засведчыў, і сведчанне яго праўдзівае. І ён ведае, што кажа праўду, каб і вы паверылі» (Ян. 19,35)...
(pdf+ocr,36st.,bel,0,50Mb)
Evangelii gaudium - «Радість Євангелія» АА Франциска (2013)
Апостольська адгортація «Радість Євангелія» Святішого Отця Франциска про проголошення Євангелія в сучасному світі. “Єдність Церкви з Ісусом – це єдність спільної дороги, а сопричастя «приймає форму суттєво місіонерського сопричастя». Сьогодні дуже важливо, щоб Церква, вірна своєму Вчителеві, вийшла проголошувати Євангеліє всьому світові, у будь-яких обставинах, не вагаючись, охоче і безстрашно. Радість Євангелія для всіх людей, нікого позбавити її не можна... Одкровення говорить, що «євангеліє вічне благовістити тим, що живуть на землі і всякому народові і племені і язику і людності» (Одк. 14,6)...”... (pdf+ocr,105st.,ukr,0,89Mb)


Блаженні мученики УГКЦ ХХ століття 

"Як пшеничне
зерно, кинуте в землю, вмирає, щоб дати життя колосу, так і вони
пожертвували своїм життям, аби Божа нива приносила новий і щедрий
врожай"  (Св. Іван-Павло ІІ)

Збірка  (ОНОВЛЕНО: 14.02.2017)
УВАГА! Більш детальну інформацію про усіх блаженних новомучеників УГКЦ, читайте і дивіться на нашому сайті за цим посиланням: СВЯТІ УКРАЇНСЬКОЇ НАЦІЇ
Владика-мученик_Теодор-Ромжа_(о_А_Пекар,1962) о. Атанасій Пекар. «Владика-мученик Теодор Юрій Ромжа». ...Наша доба - це доба жорстокого переслідування Української Католицької Церкви на наших рідних землях, це доба мартирології кращих Владик, священиків та мирян тієї ж геройської Церкви! Власне, світлої пам'яті Владика-Мученик Теодор Ю. Ромжа є одним із геройських постаттей нашої новочасної церковної історії. Він віддав своє життя як добрий пастир Христового стада, як неустрашимий оборонець віри й Церкви, як справжній геройський вояк, що згинув на стійці, із крісом у руках!.. (pdf+ocr,68st.,ukr,13,7Mb)


------------

ПАРАФІЯЛЬНИЙ ВІДЕО-КАНАЛ

З повагою Адміністрація сайту "Преображення".Катехизм Католицької Церкви (ККЦ)

ХРИСТИЯНСЬКИЙ КАЛЕНДАР

Facebook Twitter